„Downpour” to nowa aplikacja, która zamieni Twoje zdjęcia w gry

Aplikacja mobilna „Downpour” zostanie udostępniona 6 marca 2024 roku, a jej interfejs typu „przeciągnij i upuść” jest niezwykle szybki i prosty.

Zrzut ekranu z aplikacji „Downpour” na iPada
Zrzut ekranu z aplikacji „Downpour” na iPada | fot. Downpour

Nowa aplikacja mobilna Downpour umożliwia łączenie zdjęć z telefonu w celu tworzenia prostych interaktywnych gier bez konieczności programowania lub projektowania gier. To pomysł V Buckenhama, weterana gier niezależnych znanego z narzędzia Cheap Bots, Done Quick!, które zapewniło nam prawie dekadę fantastycznie kreatywnych botów artystycznych (do czasu, gdy Twitter cofnął dostęp do API na dużą skalę w 2023 roku). Za naciśnięciem jednego przycisku można udostępnić tę grę online.

Zobacz też: Pixel Pals to zestaw sprytnych widżetów na iPhone’a

Obecnie, nowy projekt Downpour to zwykłe gry — tylko zdjęcia, żadnych filmów ani GIF-ów — i są cudownie szybkie w przygotowaniu. Podobnie jak w przypadku Cheap Bots, Buckenham przyjął podejście „większy nakład na budowę, mniejszy na utrzymanie”.

Po premierze 6 marca 2024 roku Downpour będzie darmowe na urządzenia systemami iOS i Android z niewielkim poziomem subskrypcji wynoszącym 4,99 USD miesięcznie na dodatkowe funkcje. Celem jest, aby te subskrypcje w pełni finansowały aplikację. „Chcę, żeby to była rzecz, z której ludzie będą mogli korzystać i która się utrzyma, i wydaje mi się, że jest na to większa szansa, jeśli będę to robił tylko ja” – mówi .„Chcę, żeby to była rzecz, z której ludzie będą mogli korzystać i która zapadnie w pamięć”.

W Downpour nie chodzi tylko o tworzenie i udostępnianie gier, ale oferuje także nowy sposób odkrywania własnych pomysłów i angażowania się w nie. Po pierwsze, nie ma algorytmu polecającego gry — na razie wydaje się, że Downpour naprawdę sprawdza się jako miejsce, w którym znajdują się prace w toku, gdzie twórcy mogą na bieżąco dodawać nowe niespodzianki lub używać go jako interaktywnego dziennika do rozwijania istniejących pomysłów.

Może Cię zaciekawić także: Tapestry to projekt nowej aplikacji do czytania prawie wszystkiego z internetu

Łatwo zauważyć, że Downpour ma potencjał, aby stać się potężną niszą dla nowej formy spontanicznej, interaktywnej sztuki w mediach społecznościowych, którą można stworzyć w ciągu kilku minut. W związku z tym Buckenham musiał dodać do projektu funkcje moderacji, ponieważ wszystko robi sam.

„Downpour” to w zasadzie narzędzie do łatwego tworzenia gier dla osób bez wiedzy programistycznej

W poprzednich wywiadach Buckenham przytaczał inspirację Flatgames, gatunkiem prostych gier 2D inspirowanych kulturą zinów DIY. Wyraźnie widać wspólne wątki pomiędzy Downpour i Flatgames, chociaż ten ostatni obejmuje również proste sterowanie ruchem i pojedynczą ścieżkę dźwiękową (zwykle nagrania terenowe lub hałas otoczenia). Jednak na razie najbardziej ekscytującą rzeczą w Downpour jest to, że możesz stworzyć interaktywną historię bez specjalnego wysiłku i wiedzy, a następnie udostępnić ją za naciśnięciem jednego przycisku.

Zrzut ekranu z aplikacji „Downpour” na iPada - wyszukiwanie użytkownika
Zrzut ekranu z aplikacji „Downpour” na iPada – wyszukiwanie użytkowników | fot. Downpour

Downpour jest także, całkiem świadomie, narzędziem stworzonym z myślą o dostępności, przystępności i wszechstronności. Buckenham napisał poradnik na temat umieszczania gier Downpour na stronach internetowych Neocities. Planuje także zrobić przewodnik dotyczący umieszczania gier na Itch.io. Buckenham jest również aktywny na Cohost, gdzie można używać ramek iframe (lub w żargonie Cohost, chiframe) do osadzenia gry Downpour w poście HTML.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie projektu pod adresem downpour.games.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Downpour od V Buckenham | The Verge