Pixel Pals to zestaw sprytnych widżetów na iPhone’a

Twórca Apollo dla Reddita przeniósł się na mniejsze i dziwniejsze projekty — jego zestaw widżetów, które możesz dodać do swojego iPhone’a, pozwala teraz ćwiczyć słownictwo w innych językach.

Pixel Pals Widget Pet Game

Christian Selig może nie pracuje już nad Apollo dla Reddita, ale wygląda na to, że radzi sobie całkiem nieźle. Od czasu zamknięcia programu Apollo ze względu na potencjalne koszty korzystania z interfejsu API w serwisie Reddit Selig włożył całą swoją energię w Pixel Pals — aplikację skupiającą się na widżetach, która wykorzystuje wiele funkcji systemu iOS w zaskakujący i zachwycający sposób. Według Seliga aplikacja również okazuje się lukratywna.

Selig uruchomił Pixel Pals we wrześniu 2022 roku jako funkcję w Apollo, aby dobrze się bawić dzięki nowej wówczas funkcji Dynamic Island, która pozwala małym pikselowanym zwierzętom spędzać czas na dynamicznej wyspie podczas przeglądania Reddita w aplikacji. Szybko stworzył więcej funkcji Pixel Pals i w październiku 2022 roku udostępnił widżety we własnej aplikacji. We wrześniu tego roku wydał dużą aktualizację aplikacji Pixel Pals 2.0, która otrzymała takie rzeczy, jak pokrętło widżetów i pełnoprawne gry.

Jako przykład tego, do czego obecnie zdolny jest Pixel Pals, wystarczy podać Language Pal — widżet do nauki języków, który właśnie został udostępniony bezpłatnie. Dzięki Language Pal możesz ćwiczyć słownictwo w 10 różnych językach (w tym, co zabawne, „kanadyjskim”) za pomocą widżetu gry w zgadywanie bezpośrednio na ekranie głównym.

Language Pal to tylko jeden z wielu widżetów, z których możesz wybierać. Istnieją bardziej tradycyjne widżety, takie jak kalendarze, zegary i procent baterii. Możesz opiekować się uroczymi pikselowymi zwierzętami w ramach wirtualnej gry o zwierzakach podobnej do Tamagotchi. Inne gry też robią wrażenie — możesz grać w pełną wersję 2048 w widżecie, choć jest to trochę wybredne. W przygotowaniu jest także więcej widżetów; Selig powiedział dla serwisu The Verge, że planuje wypuścić widget ciekawostek („Trivia Pal”) do 27 października 2023 roku.

Language Pal w Pixel Pals
Language Pal w Pixel Pals

Aplikacja Pixel Pals jest bezpłatna i nie musisz płacić ani grosza, aby móc korzystać ze zdecydowanej większości możliwości aplikacji. Istnieje jednak kilka sposobów, w jakie Selig może na tym zarobić, w tym możliwość płacenia prawdziwymi pieniędzmi za wirtualne jedzenie dla pikselowych przyjaciół oraz subskrypcja premium (1,99 USD miesięcznie lub 14,99 USD rocznie), która zapewnia dostęp do takich rzeczy, jak większa liczba pikselowych zwierzątek.

Pixel Pals okazał się dla Seliga dużym sukcesem i twierdzi, że miał on miejsce jeszcze przed zamknięciem Apollo. „Pixel Pals radzi sobie dziwnie dobrze” – powiedział Selig dla The Verge. „Nawet gdy Apollo przeżywał swój rozkwit, Pixel Pals zapewniał około 40 procent moich całkowitych przychodów, a teraz wzrosły, gdy miałem więcej czasu, aby się na tym skupić”. Mówi, że do końca roku roczne powtarzalne przychody Pixel Pals zbliżą się do 1 miliona dolarów, „co zdecydowanie przewyższyłoby Apollo”.

Zrzuty ekranów z aplikacji Pixel Pals
Zrzuty ekranów z aplikacji Pixel Pals

Aplikację Pixel Pals Widget Pet Game pobierzesz na swojego iPhone’a ze sklepu App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge