Karmnik ELVI daje drugie życie zużytemu linoleum

Wykonany przez Mano de Santo oraz Tarkett karmnik ELVI, to ciekawy sposób na stworzenie schronienia dla ptaków w miastach i nie tylko!

Karmnik ELVI od Mano de Santo i Tarkett

Mano de Santo we współpracy z Tarkett przedstawia ELVI, które wykorzystuje transformacyjną moc ponownego wykorzystania materiałów. Dzięki przyjaznej dla użytkownika i elastycznej konstrukcji projekt pokazuje, jak drugie życie nadane surowym, odnawialnym materiałom, takim jak linoleum, może zapewnić możliwości uczenia się, świadomości i współistnienia z małymi zwierzętami, które żyją z nami w środowiskach miejskich.

Zobacz też: Podejrzyj ptaszka w karmniku Bird Buddy!

Elementy montażowe, które stają się częścią naszego codziennego życia, doskonale dopasowują się do różnych elementów miejskich, takich jak latarnie uliczne, drzewa, bary, balkony i znaki, pojedynczo lub w grupach.

Co więcej, przyjazna dla środowiska i odporna konstrukcja ELVI podkreśla higieniczne właściwości linoleum i jego zdolność do recyklingu, zapewniając interaktywne doświadczenie edukacyjne. Karmnik ELVI dla ptaków, to swego rodzaju gra miejska, w która można grać niemal w każdym miejscu.

Wykrojnik karmnika ELVI z linoleum
Wykrojnik karmnika ELVI z linoleum

ELVI podnosi świadomość o ochronie środowiska

ELVI wykorzystuje wszechstronność linoleum, materiału uznanego za trwałość, wygodnego rozwiązania podłogowego. Składający się z naturalnych i odnawialnych składników, takich jak olej lniany, kalafonia sosnowa, drewno, mąka korkowa i juta, linoleum okazał się odporny w zastosowaniach od szkół i szpitali po instytucje publiczne i przedsiębiorstwa.

Karmniki ELVI w przestrzeni miejskiej
Karmniki ELVI w przestrzeni miejskiej

Możliwość recyklingu zapewnia ponadto, że po pierwszym użyciu można go ponownie wykorzystać jako surowiec do nowych podłóg — tej jakości Mano de Santo stara się uczyć poprzez projektowanie i działanie ELVI. Celem jest zwiększanie świadomości i szacunku dla zwierząt miejskich i środowiska poprzez edukację użytkowników na temat potencjału materiałów w zakresie odzysku i recyklingu.

informacje o projekcie ELVI
projektant: Mano de Santo, Tarkett

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ELVI | designboom