Natywna aplikacja TikTok także na Vision Pro

Serwis społecznościowy z krótkimi filmami wideo TikTok ogłosił, że udostępnił natywną aplikację na zestaw Apple Vision Pro.

Wideo TikTok nałożone na salon w Vision Pro
Aplikacja TikTok na Vision Pro oferuje znajomy interfejs | fot. TikTok

Chociaż oficjalnych aplikacji takich serwisów jak YouTube i Netflix (na razie) nie ma na Apple Vision Pro z systemem visionOS, to TikTok uruchomił swoją aplikację, która została przeprojektowana „od podstaw” – specjalnie dla nowego zestawu Apple’a do rzeczywistości mieszanej. Interfejs aplikacji wygląda stosunkowo znajomo dla każdego, kto korzystał z tradycyjnych aplikacji TikTok na urządzenia z systemami iOS lub Android.

Może Cię zainteresować też: YouTube nie stworzył apki na Vision Pro, to zrobił to ktoś inny

Posiada pionowo zorientowany odtwarzacz filmów oraz przyciski do polubienia, komentowania, dodawania di ulubionych i udostępniania. Firma wykorzystała jednak większą powierzchnię ekranu oferowaną przez Vision Pro, aby rozłożyć inne elementy interfejsu, wyświetlając komentarze i profile twórców w okienku po prawej stronie, tak aby nie zasłaniały głównego odtwarzacza wideo.

TikTok zapowiedział wprowadzenie na rynek aplikacji dla Vision Pro już w zeszłym miesiącu, kiedy lider produktu Ahmad Zahran napisał, że jego zespół „przeprojektował od podstaw całe doświadczenie TikToka” pod kątem nowego zestawu Apple’a.

Na Vision Pro można oglądać filmy z TikToka, gdy Twoje rzeczywiste otoczenie jest nadal widoczne lub w całkowicie wirtualnej lokalizacji, np. na powierzchni Księżyca. Apka także współpracuje z innymi aplikacjami w zestawie słuchawkowym.

Film TikTok na Vision Pro z widocznymi komentarzami.
Komentarze wyświetlane po prawej stronie filmu | fot. TikTok

Wsparcie głównych usług przesyłania strumieniowego wideo dla nowego, błyszczącego sprzętu Apple’a było zróżnicowane. Z jednej strony Disney był kluczowym partnerem, oferującym możliwość strumieniowego przesyłania filmów 3D na Vision Pro za pośrednictwem serwisu streamingowego Disney Plus, a Apple ogłosiło także wsparcie ze strony takich firm jak Amazon Prime Video, Paramount Plus, Mubi i Discovery Plus.

Interfejs wyszukiwania aplikacji TikTok na Vision Pro
Wyszukiwanie „TikTok” w poszukiwaniu filmów do obejrzenia na TikToku na Vision Pro | fot. TikTok

Z drugiej strony zarówno Netflix, jak i YouTube zdecydowały się nawet nie zezwalać na uruchamianie aplikacji na iPada na zestawie słuchawkowym w trybie zgodności i zamiast tego wskazały użytkownikom korzystanie z ich usług za pośrednictwem przeglądarki Safari. Jednak YouTube, który coraz częściej próbuje konkurować z TikTokiem za pośrednictwem usługi YouTube Shorts, potwierdził niedawno, że w planach jest oficjalna aplikacja na Vision Pro.

Film TikTok ze stroną profilu pokazaną po prawej stronie
Strony profilowe mogą być także wyświetlane obok pionowego wideo | fot. TikTok

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TikTok | The Verge