Antywalentynkowe rozszerzenie „HeartBlocker” w Opera GX

Spokojne przeglądanie sieci, wolne od walentynkowej propagandy i to z różnymi opcjami w zależności od poziomu złamanego serca.

Antywalentynkowa funkcja w przeglądarce Opera GX Heartblocker

Rozszerzenie przeglądarki Opera GX o nazwie HeartBlocker zostało tak zaprojektowane, aby korzystanie z Internetu było wolne od tekstów i grafik z cukierkowym miłosnym motywem. Funkcja zastępowania tekstu skanuje treści w poszukiwaniu słów związanych z miłością i zastępuje je bardziej neutralną terminologią. Na przykład słowo „Walentynki” zastąpione zostanie frazą „nazwane święto”, „pocałunek” stanie się „fizycznym gestem”, a „para” będzie określona jako „parowanie”.

Funkcja usuwania obrazów działa na podobnej zasadzie co zastępowanie zbyt różowych obrazów, które prawdopodobnie są reklamami związanymi z Walentynkami. Opcja ta zmienia dowolną część strony
internetowej, która jest różowa, w inny kolor lub znacznie ją przyciemnia.

Rozszerzenie HeartBlocker ma dwa główne tryby działania. Pierwszy, czyli Normalny, jest dla tych, których Walentynki jedynie irytują. W tym przypadku tekst i obrazy są zastępowane neutralnymi treściami.

Dla naprawdę załamanych przeznaczony jest Tryb Emo, który zastępuje wrażliwe słowa i frazy dosłownie dobitnymi alternatywami – np. „Walentynki stają się najmroczniejszym dniem”. Co ważne zmianom ulegają także różowe kolory serduszek, które stają się … czarne.

Antywalentynkowa funkcja w przeglądarce Opera GX Heartblocker

Żeby włączyć HeartBlocker, wystarczy odwiedzić specjalną stronę i dodać rozszerzenie. Dostępność jest limitowana czasowo. Antywalentynkowa akcja rozpocznie się 13 lutego 2024 roku o godzinie 18:00, i potrwa do 15 lutego 2024 roku do godziny 19:00. Będzie dostępna tylko w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i polskim. Najnowsza wersja Opery GX jest do pobrania na: opera.com/gx.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera GX