Opera GX okrzyknęła się pierwszą przeglądarką dla graczy

Przeglądarka internetowa Opera GX trafiła na urządzenia z systemem Android jako pierwsza przeglądarka przeznaczona dla graczy.

Opera GX: Przeglądarka dla graczy

Opera w końcu wprowadziła swoją przeglądarkę do gier GX na urządzenia mobilne wraz z wydaniem wersji beta. Przeglądarka zostanie wdrożona w bardziej oficjalny sposób w ciągu kilku tygodni, ale jeśli chcesz się przyjrzeć jej bliżej, Opera udostępniła ją w sklepie Google Play. Podobnie jak komputerowa wersja przeglądarki Opera GX skupionej na grach, nowa wersja mobilna oferuje stronę główną poświęconą aktualnościom i ofertom dotyczącym gier. Przeglądarka jest naprawdę sprytnym sposobem wyświetlania reklam gier dla odbiorców gier, stąd skupiono się na wyróżnianiu ofert gier w przeglądarce.

Bezpośrednio pod paskiem wyszukiwania i szybkim wybieraniem przeglądarki znajdziesz informacje o nadchodzących wydaniach gier, a także agregator ofert, który zawiera linki do sprzedaży gier. Oczywiście te informacje mogą być przydatne dla osób intensywnie grających, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że ta przestrzeń jest tylko jedną wielką reklamą gier i ich sprzedaży.

Opera GX to specjalna wersja przeglądarki Opera dostosowana do graczy. Została wyposażona w wyjątkowe funkcje, takie jak limitery wykorzystania mocy procesora, pamięci operacyjnej i przepustowości sieci, które zapewniają optymalną sprawność podczas grania i przeglądania internetu.

Poza sekcją z wiadomościami i ofertami dotyczącymi gier użytkownicy mają do wyboru cztery motywy podczas konfigurowania przeglądarki, a są one w kolorze czerwonym, niebieskim, fioletowym i szarym. Te motywy nieco skłaniają się do typowej estetyki gier, choć mają nieco minimalistyczny design. Możesz także wybrać jedną z dwóch opcji przeglądania z ekranu konfiguracji, standardową opcję, która umożliwia nawigację jak każda inna aplikacja, oraz opcję szybkiej akcji, która zapewnia kilka dodatkowych skrótów na pasku nawigacji – na przykład szybkie otwieranie i zamykanie kart .

Opera GX: Browser for Gamers ma również wbudowany blokadę reklam, blokowanie okien dialogowych plików cookie i blokowanie kryptowalut. Ale prawdziwą cechą wyróżniającą jest to, że możesz zsynchronizować przeglądarkę mobilną z wersją na komputery, a nawet istnieje zaszyfrowana przestrzeń do przesyłania wiadomości o nazwie Flow, w której możesz zostawiać notatki, wysyłać pliki i w zasadzie łączyć się z dowolnymi linkami w sieci. Do wszystkich można uzyskać dostęp w dowolnym momencie po zsynchronizowaniu obu przeglądarek. W przestrzeni Flow istnieje ograniczenie rozmiaru pliku do 10 MB, ale nie jest to zaskakujące.

Mniej więcej miesiąc temu Opera ogłosiła, że ​​przeniesie swoją skoncentrowaną na grach przeglądarkę komputerową na urządzenia mobilne, ale w tym czasie firma nie zdradzała daty premiery. Cóż, dzisiaj jest ten dzień, więc każdy może pobrać tę nowatorską przeglądarkę ze Sklepu Google Play.

Poza listą sprzedaży i wydań, potencjalni użytkownicy mogą spodziewać się wbudowanego blokowania reklam, VPN-a, szybkiego uruchamiania programu uruchamiającego (do zakładek) i kilku motywów, które po prostu musiały być stylizowane na rażącą estetykę gracza. W końcu jest to przeglądarka dla graczy, więc musi to być boleśnie widoczne za każdym razem, gdy jej używasz.

Jeśli więc desperacko potrzebujesz przeglądarki, która obsługuje promocję nowych wydań i sprzedaży gier, lub po prostu lubisz motywować swoje urządzenie wokół estetyki gracza, być może Opera GX jest właśnie tym, czego szukasz. Jeśli chcesz wypróbować przeglądarkę, aby to sprawdzić, możesz pobrać ze sklepu Google Play, klikając na poniższy przycisk. Wersja na iPhone’y powinna ukazać się już wkrótce, ale można ją testować za pomocą TestFlight:

Pobierz Opera GX ze sklepu App Store i Google Play:

źródło: Opera | Android Police