Jelly to najmniejszy na świecie smartfon z 4G

Najmniejszy smartfon z 4G o nazwie Jelly działa na Androidzie 7, kosztuje ok. 420 zł i ma zaledwie 2,5-calowy wyświetlacz.

Jelly to najmniejszy smartfon na świecie z 4G

Mogłoby się wydawać, że zmieniając smartfona kupujemy zawsze najnowszy i największy model – taki trend pochodzi głównie od producentów smartfonów i sieci komórkowych, które rzecz jasna zarabiają na nowym sprzęcie. Smartfony są coraz większe i powoli przestają mieścić nam się w kieszeniach, ale są tacy, którzy wychodzą naprzeciw temu trendowi i wymyślili smartfona o nazwie Jelly.

Jelly wygląda jak przeciwieństwo najnowszych flagowców takich firm jak Apple, Samsunga czy Google’a.  Jest to niewielki smartfon z systemem Android 7.0 posiadający 2,5-calowy wyświetlacz. Jego cena jest wprost proporcjonalna to rozmiarów, bowiem kosztuje tylko 109 dolarów, czyli około 420 zł. Posiada wymienną baterię oraz gniazdo na karty micro SD i uwaga – gniazdo na dwie karty SIM!

Prawdopodobnie słyszysz o Jelly po raz pierwszy, ponieważ nie jest to urządzenie żadnej topowej marki i oferowane jest przez Unihertz na Kickstarterze. Po 34 dniach od wystawienia w serwisie został już w pełni sfinansowany – można go było kupić za jedyne 69 dolarów (270 zł), a do użytkowników trafi już w sierpniu tego tego roku.

Producent wydał także model  Jelly Pro, który kosztuje 95 USD, posiada dwa razy więcej pamięci RAM i pamięci wewnętrznej na aplikacje i dane.

Przeczytaj także: The Light Phone to baaardzo minimalistyczny telefon

Specyfikacja techniczna smartfona Jelly

 • wymiary: 3,6 x 1,7 x 0,5 cala
 • czterordzeniowy procesor 1,1 GHz
 • ekran dotykowy o przekątnej 2,45 cala (rozdzielczość 240×432 p)
 • RAM: 1 GB (2 GB w Jelly Pro)
 • pamięć wewnętrzna: 16 GB (32 GB w Jelly Pro)
 • system operacyjny: Android 7.0 Nougat
 • sieć komórkowa: 4G LTE, 950 mAh
 • aparat fotograficzny: 2 MP (przedni) i 8 MP (tylna kamery)
 • podwójne gniazdo na karty SIM nano
 • Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n, częstotliwości: 2,4 GHz/ 5 GHz
 • Bluetooth 4.0, GPS, G-Sensor, kompas, żyroskop
 • bateria: 950 mAh

Jelly - specyfikacja techniczna

Choć Jelly nie jest idealnym urządzeniem  do oglądania wideo lub grania w najnowsze gry mobilne, to na pewno jest wystarczająco dobrym urządzeniem do komunikacji – wykonywania połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych SMS, sprawdzania poczty elektronicznej itp.

Bateria o pojemności 950 mAh powinna wytrzymać do 3 dni przy średnim użyciu i do 7 dni w trybie gotowości. Na jelly mamy pełny dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play. Oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: białym perłowym, kolorze przestrzeni kosmicznej lub błękitnym. Do smartfona dołączana jest specjalna opaska na ramię umożliwiająca przenoszenie telefonu podczas biegania i ćwiczeń fizycznych.

Jelly - bateria 950 mAh

Ten malutki smartfon jest na każdą kieszeń, nie tylko ze względu na to, że zmieści się do każdej kieszeni ale ze względu na jego niską cenę. Jeśli zastanawiasz się, co to jest firma Unihertz, to jest to zespół z siedzibą w Szanghaju z dziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu telefonów i ich produkcji. Jelly nie jest ich pierwszym telefonem, wcześniej wypuścili 3G Android 4.4 Micro X w cenie 65 dolarów.

Porównanie specyfikacji smartfonów Jelly i Micro X
Porównanie specyfikacji smartfonów Jelly i Micro X

źródło: Jelly via PC Mag – Jelly Is the World’s Smallest 4G Smartphone