Copilot za nowym interfejsem na smartfonach

Najnowsza aktualizacja Microsoft Copilot dodaje nowy interfejs użytkownika na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Copilot - strona główna w aplikacji na tablecie

Oparty na sztucznej inteligencji chatbot Copilot firmy Microsoft, formalnie wprowadzony po około roku testów na urządzenia z systemem Android i iOS, właśnie otrzymał poważną aktualizację, która dodaje nowy interfejs użytkownika. Wprowadzana falami aktualizacja zapewnia bardziej usprawniony wygląd i działanie, zaprojektowane specjalnie, aby pomóc użytkownikom w korzystaniu z funkcji Copilot.

Zobacz też: Bard zmienił się właśnie w Gemini

Dzięki ponad 5 miliardom czatów i 5 miliardom obrazów utworzonych do tej pory Copilot powoli staje się jednym z największych dostępnych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji (AI). Chatbot opracowany przez Microsoft pozwala użytkownikom wyjść poza kreatywne obrazy i teraz dostosowywać wygenerowane obrazy za pomocą wbudowanej edycji bezpośrednio w aplikacji dzięki Designerowi (Projektantowi).

Chociaż niektóre funkcje oferowane przez Copilot wymagają subskrypcji, prawie wszystkie z nich mają bezpłatną wersję, która pozwala przynajmniej użytkownikom dowiedzieć się, czy warto za nie płacić.

Na przykład subskrybenci Copilot Pro mogą także zmieniać rozmiar i odtwarzać obrazy w formacie kwadratowym i poziomym bez opuszczania czatu, a także dostosowywać obrazy za pomocą narzędzia Designer.

Na koniec Microsoft ogłosił, że wkrótce wdroży nowy Designer GPT w Copilocie, oferując użytkownikom bardziej wciągające, specjalne płótno wewnątrz chatbota.

Copilot firmy Microsoft jest dostępny bezpłatnie i działa w przeglądarkach Microsoft Edge, Chrome, Firefox i Safari. Wszystkie zmiany ogłoszone w tym tygodniu zostaną wprowadzone w aplikacjach na urządzenia mobilne z systemami iOS (iPadOS), Android i w przeglądarce internetowej.

Aplikację mobilną Microsoft Copilot można pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft