Tego lata Disney+ rozprawi się z udostępnianiem haseł

Serwis streamingowy Disney Plus wkrótce zacznie zachęcać osoby korzystające z udostępnionych haseł do założenia własnych kont.

Visual Disney+ ze strony głównej serwisu

Akcja Disneya dotycząca blokadę udostępniania haseł oficjalnie rozpocznie się tego lata. Podczas środowej konferencji dotyczącej wyników finansowych dyrektor finansowy Disneya Hugh Johnston powiedział, że na kontach Disney Plus „podejrzanych o niewłaściwe udostępnianie” będzie dostępna opcja wykupienia własnej subskrypcji.

Disney zacznie także umożliwiać posiadaczom kont dodawanie osób spoza gospodarstwa domowego za „dodatkową opłatą” – ale nie podano, ile to będzie kosztować. „Chcemy dotrzeć z naszymi wyjątkowymi treściami do jak największej liczby odbiorców” – powiedział Johnston. „Nie możemy się doczekać wdrożenia tej nowej funkcji, aby poprawić ogólną jakość obsługi klienta i powiększyć naszą bazę abonentów”.

W tym roku zarówno Disney+ jak i Hulu zaktualizowały swoje warunki korzystania z usług, aby uniemożliwić użytkownikom udostępnianie swoich subskrypcji osobom spoza ich gospodarstw domowych. Nowe warunki zaczęły obowiązywać nowych subskrybentów od 25 stycznia 2024 roku, ale dla obecnych członków będą obowiązywać od 14 marca 2024 roku. Netflix wdrożył już podobną wersję płatnego udostępniania w zeszłym roku, a za dodanie osoby znajdującej się poza domem trzeba zapłacić dotakowo.

„Płatne udostępnianie jest dla nas szansą” – dodał Johnston. „To sytuacja, z której korzysta nasz konkurent i która jest przed nami… Mamy kilka bardzo konkretnych działań, które podejmiemy w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Dzieje się tak, ponieważ Disney Plus planuje uruchomić w marcu usługę Hulu z jedną aplikacją, po wydaniu jej w wersji beta w zeszłym roku. Raport zysków firmy ujawnił również, że Disney Plus stracił 1,3 miliona abonentów w USA i Kanadzie w wyniku zeszłorocznych podwyżek cen, a Hulu dodało 1,2 miliona członków.

We wtorek należący do Disneya ESPN ujawnił plany uruchomienia nowej usługi transmisji wydarzeń sportowych na żywo we współpracy z Fox i Warner Bros. Discovery. Nienazwana jeszcze usługa zostanie uruchomiona jesienią tego roku i będzie również dostępna dla abonentów pakietu Disney Plus z Hulu i ESPN Plus. Wiadomość o tej usłudze pojawia się w momencie, gdy Disney planuje uruchomić w sierpniu 2025 roku wersję ESPN skierowaną bezpośrednio do konsumentów, co odzwierciedla odejście od płatnej telewizji w obliczu spadającej oglądalności i kurczącego się rynku reklam.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ | The Verge