Ruszyła faza beta Disney Plus i Hulu w ramach jednej aplikacji

Subskrybenci usług Disney Plus i Hulu w USA zobaczą nową opcję przesyłania strumieniowego Hulu z aplikacji Disney Plus.

Hulu w aplikacji Disney Plus na smart TV (beta)
Hulu w aplikacji Disney Plus na smart TV (beta)

Disney udostępnił dziś wersję beta połączonej usługi Disney Plus i Hulu dla użytkowników obu usług w Stanach Zjednoczonych. Nowa sekcja o nazwie Hulu zawiera treści z usługi w aplikacji Disney Plus. Jeśli mieszkasz w USA i subskrybujesz pakiet Disney Plus i Hulu, zobaczysz nową kartę Hulu, która pojawi się obok tytułów Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic na samej górze interfejsu Disney Plus.

Wybranie opcji Hulu przenosi do „Hulu Hub”, w którym można uzyskać dostęp do tysięcy filmów i seriali telewizyjnych dostępnych za pośrednictwem usługi. Z usługi mogą korzystać także osoby, które subskrybują osobno Disney Plus i Hulu, pod warunkiem, że oba konta są powiązane z tym samym adresem e-mail.

Po aktualizacji aplikacji Disney Plus na telewizorze okazało się, że niektórzy mają już dostępu do Hulu. Nowe doświadczenie wygląda bardzo podobnie do konfiguracji w Disney Plus, ale nie wydaje się jeszcze kompletne. Nadal nie ma paska bocznego umożliwiającego szybki dostęp do różnych kategorii, takich jak filmy, seriale, oryginały lub lista obserwowanych.

Hulu w aplikacji Disney Plus na smart TV (beta)
Hulu w aplikacji Disney Plus na smart TV (beta)

Hulu w Disney Plus nie wyświetla póki co kolejki „kontynuuj oglądanie”. Kiedy wybierzesz serial, którego obejrzałeś już kilka odcinków, nie zacznie się on w miejscu, w którym skończyłeś, w samodzielnej aplikacji Hulu. Disney zapewne z czasem zsynchronizuje historię oglądania i postępy między aplikacjami, zanim centrum zostanie oficjalnie uruchomione wiosną 2024 roku w finalnej wersji aplikacji. Disney zauważa, że okres testów beta powinien dać rodzicom wystarczająco dużo czasu na ulepszenie kontroli i utworzenie profili przyjaznych dzieciom.

Według Disneya nowe centrum „nie zastępuje” samodzielnych aplikacji Hulu ani Disneya, a obie aplikacje pozostaną „jako osobne oferty”. Hulu z dodatkami Live TV i Premium będzie również dostępne tylko w samodzielnej aplikacji Hulu, podobnie jak „pełna biblioteka treści Hulu SVOD”. Nadal nie jest jasne, ile seriali i filmów z Hulu nie będzie w Disney Plus. Jednak Variety twierdzi, że tytuły takie jak Modern Family i Love Island nie zostaną przeniesione ze względu na ograniczenia licencyjne.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Walt Disney Company | The Verge