Facebook ma już 20 lat i 3 mld użytkowników

Sprawdź, jak rosła liczba aktywnych użytkowników serwisu Facebook na całym świecie w ciągu ostatnich lat.

Liczba aktywnych użytkowników Facebooka w latach 2011-2023
Liczba aktywnych użytkowników Facebooka w latach 2011-2023

Od lat słyszymy różne wersje tej samej historii: „Facebook nie jest już fajny”, „ludzie opuszczają Facebooka”, „nastolatki nie korzystają z Facebooka” i tak dalej, i tak dalej. A jednak oto jesteśmy tuż po 20. urodzinach platformy (4 lutego 2024 roku), a Facebook wciąż się rozwija. Według najnowszego raportu Meta dotyczącego zysków, największa na świecie sieć społecznościowa zakończyła rok 2023 z 3,07 miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie, co oznacza wzrost o 3 procent – czyli ponad sto milionów użytkowników – w porównaniu z rokiem poprzednim.

Co zaskakujące, do dziś Facebook nigdy nie odnotował spadku liczby aktywnych użytkowników w ujęciu rocznym, a kiedy to nastąpi, nie będziemy o tym wiedzieć, ponieważ firma ogłosiła, że nie będzie w przyszłości raportować liczby użytkowników Facebooka. Zamiast tego firma skupi się na wskaźnikach, które są bardziej istotne dla jej działalności reklamowej, takich jak zmiany w wyświetleniach reklam i średnia cena za reklamę na poziomie regionalnym.

Jeśli chodzi o działalność reklamową Meta, w czwartym kwartale firma przerosła oczekiwania analityków, odnotowując nowy rekord przychodów w wysokości 40,1 miliarda dolarów, z czego 96 procent pochodziło z reklam. To wzrost o 25 procent w porównaniu z ubiegłorocznym grudniowym kwartałem, podczas gdy zysk firmy wzrósł ponad trzykrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim, do 14 miliardów dolarów.

„Rok 2023 był naszym «rokiem efektywności»” – powiedział dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg w rozmowie z inwestorami. „Myślę, że bycie szczuplejszą firmą pomaga nam działać lepiej i szybciej” – stwierdził, odnosząc się do wprowadzonych w 2023 roku agresywnych działań mających na celu redukcję kosztów, które obejmowały zwolnienie tysiąca pracowników.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta | Statista