Serial „Tatuażysta z Auschwitz” od czerwca na SkyShowtime

Limitowana seria wydarzeń, oparta na międzynarodowej bestsellerowej powieści, będzie dostępna do transmisji strumieniowej wyłącznie w SkyShowtime od czerwca 2024 roku.

Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz”: Jonah Hauer-King jako Lali Sokołow po raz pierwszy spotyka się z Anną Próchniak w roli Gity Furman
Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz”: Jonah Hauer-King jako Lali Sokołow po raz pierwszy spotyka się z Anną Próchniak w roli Gity Furman | fot. © Martin Mlaka / SkyShowtime

Serwis SkyShowtime pokazał pierwsze zdjęcia na których widzimy Harveya Keitela, Melanie Lynskey, Jonaha Hauer-Kinga, Annę Próchniak i Jonasa Naya w serialu SkyShowtime Original pt. Tatuażysta z Auschwitz (tyt. oryg. The Tattooist of Auschwitz). Serial będziemy mogli oglądać w serwisie streamingowym SkyShowtime w czerwcu 2024 roku.

Zobacz też: SkyShowtime zapowiedział nowe seriale oryginalne, które pojawią się w 2024 roku

Sześcioodcinkowy serial, oparty na międzynarodowej bestsellerowej powieści Heather Morris „Tatuażysta z Auschwitz”, inspirowany jest prawdziwą historią Laliego i Gity Sokołowów, którzy poznali się jako więźniowie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau podczas Holokaustu.

Na zdjęciach widzimy nominowanego do Oscara Harveya Keitela w roli współczesnego Laliego Sokolova, Jonaha Hauera-Kinga w roli Laliego Sokolova w młodości, Annę Próchniak jako Gita Furman, Melanie Lynskey jako Heather Morris i Jonas Nay w roli Stefana Baretzkiego.

Serial będzie miał premierę wyłącznie w SkyShowtime od czerwca 2024 roku i zawiera ścieżkę dźwiękową autorstwa wielokrotnie nagradzanego Oscarem kompozytora Hansa Zimmera (Incepcja, Interstellar, Dune) i Kary Talve (Faraway Downs, Prehistoric Planet).

Tatuażysta z Auschwitz to historia mężczyzny Laliego (Jonah Hauer-King), słowackiego Żyda, który w 1942 roku został deportowany do Auschwitz-Birkenau, obozu koncentracyjnego, w którym podczas Holokaustu zamordowano ponad milion Żydów.

Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz”: Jonah Hauer-King jako Lali Sokolovj, gdy wsiada do pociągu do Auschwitz
Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz”: Jonah Hauer-King jako Lali Sokolovj, gdy wsiada do pociągu do Auschwitz | fot. © Martin Mlaka / SkyShowtime

Wkrótce po przybyciu na miejsce został jednym z Tätowiererów (tatuażystów), których zadaniem było tatuowanie numerów identyfikacyjnych na ramionach współwięźniów. Pewnego dnia spotyka Gitę (Anna Próchniak), tatuując jej numer więźniarki na ramieniu. Doświadczają miłości od pierwszego wejrzenia i tak zaczyna się odważna, niezapomniana i ludzka historia. Pod stałą ochroną ze strony niestabilnego nazistowskiego oficera SS Baretzkiego (Jonas Nay) Lali i Gita postanowili przetrwać.

Jonah Hauer-King jako Lali Sokolov spacerujący po Auschwitz z urodzonym w Niemczech aktorem Jonasem Nayem w roli nazistowskiego oficera Stefana Baretzkiego, z przodu po prawej
Jonah Hauer-King jako Lali Sokolov spacerujący po Auschwitz z urodzonym w Niemczech aktorem Jonasem Nayem w roli nazistowskiego oficera Stefana Baretzkiego, z przodu po prawej fot. © Martin Mlaka / SkyShowtime

Około 60 lat później Lali (Harvey Keitel) spotyka początkującą pisarkę Heather Morris (Melanie Lynskey). Niedawno owdowiały Lali znajduje odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię. Opowiadając Heather swoją historię, Lali po osiemdziesiątce stawia czoła traumatycznym duchom swojej młodości i na nowo wspomina historię zakochania się w najbardziej przerażającym miejscu.

Producentem wykonawczym serialu jest Claire Mundell (Synchronicity Films) we współpracy ze Sky Studios, a reżyserią zajmuje się Tali Shalom-Ezer.

Claire Mundell, producentka wykonawcza „Tatuażysty z Auschwitz” i dyrektor kreatywna w Synchronicity Films, wspomina: „Od początku wiedzieliśmy, że chcemy, aby Jonah zagrał Młodego Laliego. Kiedy Jonah znalazł się w obsadzie, wyzwaniem stało się znalezienie idealnej Gity. Anna była dla nas najwspanialszym odkryciem podczas castingu. Wyróżniała się tak wyraźnie i stawało się coraz bardziej jasne, że tylko Jonah i Anna mogli opisać człowieczeństwo, ducha, opór i bunt Laliego i Gity. Oboje dali w tym serialu występy, które zadecydowały o ich karierze.”

Harvey Keitel jako Lali Sokolov w swoim mieszkaniu w Melbourne
Harvey Keitel jako Lali Sokolov w swoim mieszkaniu w Melbourne | fot. © Martin Mlaka / SkyShowtime

Reżyserka i współproducentka wykonawcza, Tali Shalom-Ezer, opowiada: „Claire i ja rozmawiałyśmy o tym, jak ogromnym wyzwaniem będzie przekonanie widzów w historii miłosnej, która istniała w tym mrocznym miejscu i czasie. To było zadanie, które wzięłam na siebie jako reżyserka, Claire, Jacquelin i nasz zespół i modlę się, abyśmy mogli sprawić, że widzowie na całym świecie uwierzą w cudowną historię miłosną Laliego i Gity”.

Plakat „Tatuażysta z Auschwitz” SkyShowtime

Jacquelin Perske jest producentką wykonawczą i główną scenarzystką „Tatuażysty z Auschwitz” wraz ze scenarzystami odcinków Evanem Placeyem (producent zastępczy) i Gabbie Asher. Serena Thompson jest producentem wykonawczym Sky Studios.

Harvey Keitel jako Lali Sokolov i Melanie Lynskey jako Heather Morris spacerujący ulicami Melbourne
Harvey Keitel jako Lali Sokolov i Melanie Lynskey jako Heather Morris spacerujący ulicami Melbourne | fot. © Martin Mlaka / SkyShowtime

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: