Tim Cook zapowiedział AI na urządzeniach Apple’a

Cook jest „niezwykle podekscytowany” pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji w sprzęcie Apple jeszcze w 2024 roku.

iAI - sztuczna inteligencja od Apple'a jeszcze w 2024 roku
iAI – sztuczna inteligencja od Apple’a jeszcze w 2024 roku (grafika nieoficjalna, stworzona na potrzeby tego wpisu)

Dyrektor generalny firmy Apple Tim Cook twierdzi, że jego zespoły poświęcają „ogromną ilość czasu i wysiłku” na rozwój funkcji sztucznej inteligencji, które zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach. Podczas ogłoszenia wyników finansowych za 1Q roku finansowego z entuzjazmem nawiązał do Apple Vision Pro i przyszłości sztucznej inteligencji. „Ogłaszamy te wyniki w przeddzień tego, co z pewnością będzie historycznym dniem, w którym wkraczamy w erę obliczeń przestrzennych” – powiedział. „W Apple żyjemy dla takich chwil i dlatego robimy to, co robimy”.

Przeczytaj też: Apple od jakiegoś czasu pracuje nad własnym narzędziem ChatGPT AI

Powiedział, że właśnie dlatego „tak niezmiennie angażujemy się w przełomowe innowacje” i „dlaczego tak bardzo skupiamy się na przesuwaniu technologii do granic jej możliwości, pracując nad wzbogaceniem życia naszych użytkowników”.

„Patrząc w przyszłość” – kontynuował – „będziemy nadal inwestować w te i inne technologie, które będą kształtować przyszłość, w tym w sztuczną inteligencję, w której nadal poświęcamy ogromną ilość czasu i wysiłku, i jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się szczegółami naszych bieżących prac w tym obszarze jeszcze w tym roku.”

Cook początkowo nie powiedział nic więcej poza tym, co sugerowało, że wiadomość pojawi się w ciągu roku, a nie pod koniec. Zgadza się to z ostatnimi doniesieniami, że Apple ogłosi znaczące nowości dotyczące sztucznej inteligencji i Siri podczas WWDC w czerwcu 2024 roku.

W odpowiedzi na pytania dotyczące sztucznej inteligencji Cook rozwinął swoje krótkie oświadczenie. „Jeśli chodzi o generatywną sztuczną inteligencję” – dodał – „wewnętrznie mamy dużo pracy, o czym wspomniałem wcześniej”.

„Naszym zadaniem, jeśli można tak powiedzieć, zawsze było wykonywanie pracy, a potem rozmawianie o efektach, a nie wychodzenie przed siebie, więc tego również będziemy się trzymać” – kontynuował. „Ale mamy pewne rzeczy, którymi jesteśmy niesamowicie podekscytowani i o których porozmawiamy jeszcze w tym roku”.

Być może najbardziej znaczącym elementem obietnicy Cooka dotyczącej nadchodzących wiadomości był sposób, w jaki przygotował to wstępne ogłoszenie. Apple to firma technologiczna, ale także bardzo skupiona na tym, jak może „wzbogacić życie użytkowników”.

Cook twierdzi, że Apple nie wskakuje na rynek związany ze sztuczną inteligencją tylko po to, aby dogonić resztę branży i iść za modą. Mówi, że Apple szukał własnego sposobu na dodanie funkcji AI do sprzętu – i znalazł go.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Apple Insider