Ruszyła przedsprzedaż Apple Vision Pro w USA

W amerykańskim sklepie internetowym Apple’a ruszyła przedsprzedaż Apple Vision Pro, które trafią do użytkowników już 2 lutego!

Apple Vision Pro w sklepie Apple (USA)
Apple Vision Pro w sklepie Apple (USA)

Siedem miesięcy po ogłoszeniu tej informacji podczas WWDC23 Apple rozpoczęło przyjmowanie zamówień przedpremierowych na Vision Pro. Pierwszy zestaw AR firmy trafi do sprzedaży 2 lutego 2024 roku. Począwszy od tego dnia zestaw słuchawkowy o wartości 3500 dolarów (ok. 14 tys. zł) będzie także dostępny w wersji demonstracyjnej we wszystkich sklepach Apple Store w Stanach Zjednoczonych.

Vision Pro to pierwszy od ponad dekady duży produkt Apple’a w nowej kategorii. Ma na celu udostępnienie użytkownikom doświadczeń związanych z przetwarzaniem przestrzennym, rzeczywistością wirtualną i rzeczywistością rozszerzoną.

W przeciwieństwie do iPhone’a i Apple Watcha, Apple nie spodziewa się sprzedaży wielu jednostek Vision Pro w pierwszym roku od premiery. Cena 3500 dolarów i ograniczona dostępność sprawiają, że zestaw jest dla wielu poza zasięgiem.

Analityk Apple Ming-Chi Kuo jest jednak innego zdania. Uważa on, że w dniu premiery Apple wyprodukuje 60.000–80.000 sztuk zestawów AR, które wkrótce zostaną wyprzedane. Jeśli więc planujesz zakup Vision Pro, złóż zamówienie tak wcześnie, jak to możliwe.

Premiera Vision Pro odbędzie się 2 lutego 2024 roku, co będzie również oznaczać debiut sklepu App Store pod systemem VisionOS. Apple twierdzi, że w momencie premiery w sklepie będzie dostępnych ponad milion kompatybilnych aplikacji. Gigant z Cupertino niedawno przedstawił także zestaw AR jako „najwyższe urządzenie rozrywkowe”.

Apple oferuje Vision Pro w trzech wersjach pamięci: 256 GB, 512 GB i 1 TB. Podczas gdy podstawowy wariant kosztuje 3499 dolarów, model 512 GB kosztuje 3699 dolarów. Za model 1 TB zapłacisz 3899 dolarów.

Apple Vision Pro (widok z tyłu)
Apple Vision Pro (widok z tyłu)

Aby zamówić Vision Pro w przedsprzedaży, musisz mieć iPhone’a lub iPada z funkcją Face ID. Jest to potrzebne do zeskanowania twarzy w celu indywidualnego dopasowania Light Seal i opasek na głowę. Pamiętaj o zaktualizowaniu aplikacji Apple Store do najnowszej wersji.

Jeśli nosisz okulary lub soczewki korekcyjne, możesz zdecydować się na soczewki korekcyjne Zeiss za 149 dolarów. Po złożeniu zamówienia należy przesłać ważną receptę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple