Tak mógłby wyglądać Netflix na Apple Vision Pro

Aplikacja Netflixa nie będzie dostępna pod systemem visionOS, ale ta nieoficjalna koncepcja pokazuje, jak mógłby wyglądać na urządzeniu do rzeczywistości mieszanej.

Koncepcja aplikacji Netflix na Apple Vision Pro
Koncepcja aplikacji Netflix na Apple Vision Pro

Premiera Vision Pro rozpocznie się dokładnie za tydzień, coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym, czego użytkownicy mogą się spodziewać po przełomowym zestawie do rzeczywistości mieszanej XR i, co zaskakujące, niektóre firmy wyraźnie wspomniały, że ich aplikacje nie będą dostępne w sklepie App Store dla Vision pro.

Warto zauważyć, że aplikacje takie jak Netflix, YouTube i Spotify (między innymi) ogłosiły miękki bojkot urządzenia. Zamiast specjalnych wersji aplikacji, będą one dostępne wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej Vision Pro, oferując mniej niż idealne wrażenia w porównaniu z bardziej dostosowanymi aplikacjami, takimi jak Disney+, z którym Apple formalnie współpracowało w ramach Vision Pro.

Nie powstrzymuje to jednak projektantów od tworzenia własnych wersji popularnych aplikacji dla zestawu XR. Kiedy Apple zapowiedziało w czerwcu ubiegłego roku Vision Pro, bardzo chwaliło jego interfejs przejściowy, który praktycznie zatarł granice między rzeczywistością a cyfryzacją. Te koncepcje UX eksplorują ten aspekt obliczeń przestrzennych, umieszczając wirtualne elementy w rzeczywistych przestrzeniach w sposób, który wydaje się niewiarygodnie wiarygodny.

Ta nieoficjalna aplikacja Netflixa dla Vision Pro, zaprojektowana przez Harshitę Jajani, pokazuje, jak wciągająco może wyglądać usługa przesyłania strumieniowego w środowisku przestrzennym. Jajani wykorzystała elementy interfejsu Netflix i w cudowny sposób przełożyła je na styl będący synonimem szklanego interfejsu cyfrowego Vision Pro.

Koncepcja aplikacji Netflix na Apple Vision Pro
Koncepcja aplikacji Netflix na Apple Vision Pro

Aplikacja Netflix ma tutaj klasyczne zaokrąglone rogi, półprzezroczyste, matowe okna i możliwość przejścia z ekranu okna do znacznie bardziej wciągającego widoku na peryferiach.

Być może Netflix ustąpi po kilku miesiącach wstrzymywania się z aplikacją, ale czas pokaże. Dyrektor generalny Disneya Bob Iger obiecał „magiczne” wrażenia w aplikacji Disney+ (która będzie dostępna dla użytkowników Vision Pro). Co ciekawe, aplikacja Netflix dla Meta Quest to prawdopodobnie jedno z najbardziej wciągających i zabawnych doświadczeń na rynku.

Koncepcja aplikacji Netflix na Apple Vision Pro
Koncepcja aplikacji Netflix na Apple Vision Pro

Jednak dopóki inne usługi nie dołączą do visionOS, koncepcje te pomogą wypełnić tę pustkę. Pustka, która wydaje się ogromna po wydaniu 3600 USD na sprzęt!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Harshita Jajani | Yanko Design