Z jakich smartfonów korzystamy? Samsung traci, Apple zyskuje

Dane z badania Statista Consumer Insight potwierdzają, że Apple było największym światowym sprzedawcą smartfonów w 2023 roku po wyprzedzeniu Samsunga.

Z jakich smartfonów korzystamy? (wg marki) 2023 rok
Z jakich smartfonów korzystamy? (wg marki) 2023 rok

Według dziesiątek tysięcy odpowiedzi od respondentów z około 20 krajów, posiadanie smartfona Apple’a stało się ostatnio coraz bardziej powszechne. Podczas gdy w 2021 roku 26,9% stwierdziło, że korzystało głównie z iPhone’a firmy Apple, to w 2023 roku odsetek ten wzrósł już do 35,3%, ponieważ wydaje się, że amerykański producent zapewnia odpowiednią kombinację komfortu użytkowania i atrakcyjnego symbolu statusu.

Zobacz też: Apple po raz pierwszy w historii sprzedało więcej smartfonów niż Samsung

Tymczasem liczba użytkowników Samsunga nieco maleje, spadając poniżej 30 procent w 2023 roku. Chińscy producenci Huawei i Xiaomi dotarli łącznie jedynie do 13 procent respondentów z krajów najbardziej rozwiniętych w próbie obejmującej 20 krajów.

Zwłaszcza Huawei odnotował spadek swojego udziału w rynku w ciągu ostatnich trzech lat. Z prawdziwie globalnej perspektywy i patrząc tylko na dostawy w 2023 roku, dwaj kolejni chińscy producenci – Oppo i Transsion – faktycznie odnieśli największy sukces z kraju. Ta ostatnia firma skupia się głównie na kontynencie afrykańskim z takimi markami jak Itel i Tecno.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista Consumer Insights