„Zbrodnie z pierwszych stron gazet: zabójstwo Gucciego” na Discovery Historia

Nazwisko Gucci jest synonimem przepychu, ale w 1995 roku świat mody doznaje szoku, gdy zastrzelony zostaje spadkobierca rodzinnej fortuny Gucci.

Zbrodnie z pierwszych stron gazet: zabójstwo Gucciego

Kiedy spadkobierca rodzinnej marki modowej Gucci zostaje zastrzelony na ulicach Mediolanu, śledczy muszą poskładać szczegóły jego życia i wszystkich ludzi, którzy mogą chcieć jego śmierci. Przy setkach milionów dolarów, nie brakuje podejrzanych. Ale to, co odkrywa policja, nie jest zwykłym przestępstwem, ponieważ zwroty akcji w tym morderczym spisku zostały stworzone dla Hollywood.

W 1995 roku światem mody wstrząsnęła wieść o śmierci byłego szefa włoskiego imperium modowego Maurizio Gucciego. Niegdysiejszy spadkobierca fortuny został zastrzelony przed swoim domem w Mediolanie. Bez wątpienia jest to dzieło płatnego zabójcy. Policja poszukuje podejrzanych.

Dwuletnie śledztwo w sprawie zbrodni ujawnia rodzinne konflikty i spisek.

W 1972 roku Gucci ożenił się z Patrizią Reggiani, z która miał dwie córki. Ojciec Gucciego, Rodolfo, sprzeciwiał sie ich małżeństwu. Związek rozpadł się w 1985 roku. Żona nigdy się z tym nie pogodziła. Rok po rozwodzie zleciła zabójstwo męża.

We wtorek 23 stycznia 2024 roku o godz.22:00 na Discovery Historia będzie można obejrzeć dokument „Zbrodnie z pierwszych stron gazet: zabójstwo Gucciego”

Film można oglądać tez online na Playerze:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Discovery