Możesz już oglądać serial „Three-Body” – ale nie ten Netflixa!

Chińska adaptacja książki „Problem trzech ciał” dostępna jest już do obejrzenia z 30 odcinkami na platformie Rakuten Viki.

Serial „Three-Body” na Rakuten Viki
Serial „Three-Body” na Rakuten Viki (2023)

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier Netflixa w tym roku jest adaptacja powieści Problem trzech ciał (tyt. oryg. 3 Body Problem), pierwszego projektu showrunnerów Davida Benioffa i D.B. Weissa (do którego dołączył Alexander Woo). Serial pojawi się na platformie 21 marca 2024 roku po spektakularnej prezentacji zwiastuna przez Netflixa na targach CES 2024 – była to pierwsza duża obecność firmy na corocznych targach technologii w Las Vegas od 2018 roku.

Zobacz również: Nowy zwiastun serialu „Problem trzech ciał” sprawia, że będziesz chciał obejrzeć ten serial!

I choć fani powieści chińskiego autora Liu Cixina, na której oparty jest serial, będą musieli poczekać kolejne dwa miesiące, zanim będą mogli go obejrzeć, istnieje już inna adaptacja tej książki, na podstawie której powstał serial telewizyjny w konkurencyjnej platformie. To serial Three-Body (pol. Trzy-ciała) — 30-odcinkowa chińska adaptacja, wydana w tym roku i już dostępna do obejrzenia w serwisie Rakuten Viki – serwisie z azjatyckimi produkcjami. Według informacji zamieszczonych w opisie, serial posiada też polskie napisy, ale nie są one kompletne.

Oto opis fabuły, dostępny na Rakuten Viki: Wang Miao (Zhang Lu Yi) jest jednym z wiodących chińskich ekspertów w dziedzinie nanomateriałów. Shi Qiang (Yu He Wei) jest policyjnym detektywem specjalizującym się w walce z terroryzmem. Shi Qiang dowiaduje się o dziwnych wydarzeniach, które zaczęły mieć miejsce w środowisku naukowym wiele lat temu i doprowadziły do samobójstwa wielu czołowych badaczy, i jest zdeterminowana, aby dotrzeć do sedna tej sprawy. Shi Qiang prosi Wang Miao o pomoc w dochodzeniu. Wang Miao zgadza się, ale wkrótce zaczyna dowiadywać się o tajnej organizacji o nazwie The Frontiers of Science, na której czele stoi tajemniczy naukowiec Shen Yu Fei (Li Xiao Ran). Zaczyna także poznawać starszą astrofizyczkę Ye Wen Jie (Chen Jin), matkę jednego z nieżyjących już naukowców. Gdy Wang Miao kopie głębiej, dokonuje niezwykłych odkryć na temat wydarzeń z przeszłości, a także dziwnej gry online w wirtualnej rzeczywistości o nazwie „Three-Body”.

Czy zagranie w tę niezwykłą grę pomoże jemu i Shi Qiangowi odkryć tajemnice samobójstw i dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi w The Frontiers of Science? Ten serial dramatyczny powstał na podstawie przebojowej powieści science-fiction Liu Ci Xin zatytułowanej „Problem trzech ciał”. „Three-Body” to chiński serial dramatyczny z 2023 roku wyreżyserowany przez Vincenta Yang i Yang Lei.

Jeśli chodzi o platformę Rakuten Viki, każdy może oglądać na niej seriale za darmo z reklamami – można też oglądać bez reklam wykupując Viki Pass Standard za 5,99 USD/miesiąc i VikiPass Plus za 9,99 USD/miesiąc. Rakuten Viki jest dostępny na wielu urządzeniach, w tym na komputerach, urządzeniach mobilnych i smart TV (Android TV czy Apple TV).

Z kolei w obsadzie serialu Problem trzech ciał Netflixa są weterani Gry o tron, tacy jak John Bradley i Liam Cunningham, a także Eiza González, Benedict Wong i Jonathan Pryce. Jak czytamy w serwisie TUDUM: „Historia zaczyna się w Chinach w latach 60. XX wieku, kiedy młoda kobieta podejmuje fatalną decyzję, która odbija się echem w przestrzeni i czasie aż po dzisiaj. Kiedy w niewytłumaczalny sposób prawa natury wychodzą na jaw, zgrana grupa genialnych naukowców musi połączyć siły z niezachwianym detektyw, aby powstrzymać największe zagrożenie ludzkości. 3 Body Problem to epicka historia, która na nowo definiuje dramat science-fiction dzięki wielowarstwowym tajemnicom i historii relacji międzyludzkich.”

Ekrany z aplikacji mobilnej serwisu Rakuten Viki: „Viki: Asian Drama, Movies & TV”
Ekrany z aplikacji mobilnej serwisu Rakuten Viki: „Viki: Asian Drama, Movies & TV”

Jeśli chcesz wcześniej obejrzeć chińską produkcję Three-Body, możesz to zrobić przez aplikację mobilną Rakuten Viki o nazwie Viki: Asian Drama, Movies & TV, która dostępna jest w sklepach App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BGR | Rakuten Viki