Kto znajdzie się w obsadzie serialu „Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów”?

W nowej serii antologii Ryana Murphy’ego wystąpią Javier Bardem i Chloë Sevigny, a także Nicholas Alexander Chavez i Cooper Koch w rolach tytułowych braci.

Obsada serialu „Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów”
Obsada serialu „Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów” (od lewej): Javier Bardem, Chloë Sevigny, Nathan Lane, Nicholas Alexander Chavez i Cooper Koch | fot. Netflix

Jak napisał Netflix Dahmer to był dopiero początek. W drugiej części serii antologii Potwory Ryan Murphy i Ian Brennan zajmą się inną głośną sprawą, która poruszyła ludzi w latach 90. Serial Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów (tyt. oryg. Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story) opowiada o dwóch braciach, którzy zabili swoich rodziców w 1989 roku, oraz wydarzeniach towarzyszącym tym brutalnym zabójstwom.

Pierwsza odsłona DAHMER — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera zadebiutowała w serwisie Netflix w 2022 roku i stanowiła kronikę makabrycznych morderstw Jeffreya Dahmera (Evan Peters) w latach 1978-1991. DAHMER odniósł rekordowy sukces w serwisie Netflix , osiągając 1 miliard godzin oglądania w ciągu pierwszych 60 dni. 10-odcinkowy serial jest tylko jednym z czterech seriali, w tym Stranger Things i Squid Game, które osiągnęły taki kamień milowy.

Po sukcesie pierwszej odsłony Potwora (tyt. oryg. Monster) postanowiono nakręcić dwie dodatkowe części, w których przedstawiane zostaną znane (i niechlubne) postacie, które pozostawiły swój ślad w społeczeństwie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o serialu Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów.

O czym jest serial „Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów”?

Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów opowiada historię Lyle’a i Erika Menendezów, dwóch braci, którzy w 1989 roku śmiertelnie zastrzelili swoich rodziców w swoim domu w Beverly Hills. Podczas procesów bracia jako powód zamordowania rodziców podali lata znęcania się nad nimi. Prokuratorzy argumentowali jednak, że ich motywem była chęć zdobycia rodzinnego majątku.

Kto jest w obsadzie miniserialu „Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów”?

Javier Bardem i Chloë Sevigny wcielają się w rodziców Jose i Kitty Menendezów, a nowicjusze Nicholas Alexander Chavez i Cooper Koch wcielają się w braci Lyle’a i Erika Menendezów. Nathan Lane dołącza także do obsady jako dziennikarz śledczy Dominick Dunne, który relacjonował procesy dla „Vanity Fair”. Alexis Martin Woodall (DAHMER, American Horror Story, Feud), Eric Kovtun (DAHMER, Obserwator, Ratched), David McMillan (DAHMER), Louise Shore (Lekcje chemii, American Crime Story) i Carl Franklin (DAHMER, Dobre zachowanie) pełnią funkcję producentów wykonawczych obok Murphy’ego i Brennan.

Kiedy premiera serialu?

Premiera 6-odcinkowego serialu Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów zaplanowana jest na 2024 rok w serwisie Netflix – nie podano jeszcze dokładnej ani przybliżonej daty, ale można spodziewać się, ze nie będzie to wcześniej niż w drugiej połowie roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix TUDUM