Nowy zwiastun serialu „Problem trzech ciał” skupia się na tajemnicy

Adaptacja filmowa science-fiction autorstwa Davida Benioffa, D.B. Weissa i Alexandra Woo pojawi się w serwisie Netflix w marcu 2024 roku

Kadr ze zwiastuna serialu „Problem trzech ciał” serwisu Netflix (2024)
Kadr ze zwiastuna serialu „Problem trzech ciał” serwisu Netflix (2024)

Zbliżamy się coraz bardziej do premiery serialu Problem trzech ciał (tyt. oryg. 3 Body Problem) w serwisie Netflix, a teraz otrzymaliśmy kolejny zwiastun uchylający rąbka tajemnicy. Podczas gdy poprzedni zwiastun skupiał się na niezwykle wciągającej grze w wirtualnej rzeczywistości, będącej rdzeniem historii, najnowszy klip skupia się na czymś innym: tajemnicy. Zasadniczo zaginęła cała grupa naukowców, a postać Benedicta Wonga próbuje dowiedzieć się, co to wszystko znaczy.

Serial powstał oczywiście na podstawie powieści Cixina Liu (będącej dopiero pierwszą częścią trylogii), a Netflix tak opisuje założenia serialu: Historia zaczyna się w Chinach lat 60. XX wieku, kiedy młoda kobieta podejmuje fatalną decyzję, odbijającą się echem w przestrzeni i czasie aż po dziś. Kiedy prawa natury, jakie znamy, w niewytłumaczalny sposób zostają rozwikłane, zgrana grupa genialnych naukowców musi połączyć siły z niezłomnym detektywem, aby powstrzymać największe zagrożenie ludzkości.

W serialu występuje znakomita obsada – oprócz Wonga znajleźli się w niej Jovan Adepo, John Bradley, Rosalind Chao, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng, Saamer Usmani i Jonathan Pryce. Za reżyserię odpowiadają showrunnerzy Alexander Woo, David Benioff i D.B. Weiss (poprzedni duet jest najbardziej znany z kolejnej epickiej adaptacji Gry o tron w HBO). We wposie na stronie Tudum serwisu Netflix Woo opowiedział trochę o tym, jak zespół podchodzi do przeniesienia Problemu trzech ciał z książki na ekran.

„Mamy nadzieję przenieść na ekran doświadczenia – choć niekoniecznie dokładne szczegóły – powieści” – wyjaśnił. „Mamy nadzieję, że pozostało jedynie poczucie zaskoczenia oraz poczucie zakresu i skali, gdzie problemy nie są już tylko problemami jednostki czy nawet narodu, ale całego gatunku”.

Zaprezentowanie nowego zwiastuna było właściwie częścią targów CES 2024 – co ma pewien sens, biorąc pod uwagę elegancki, futurystyczny zestaw VR 3 Body Problem. Transmisja serialu rozpocznie się 21 marca 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge