WhatsApp udostępnia wiadomości głosowe i ankiety w Kanałach

WhatsApp w środę ogłosił aktualizację swoich kanałów — opcji, która pozwala komuś wysyłać wiadomości do dużej liczby użytkowników obserwujących dany kanał.

Nowe funkcje w Kanałach WhatsAppa: wiadomości audio, ankiety, udostępnianie statusu
Nowe funkcje w Kanałach WhatsAppa: wiadomości audio, ankiety, udostępnianie statusu

Dzięki nowej aktualizacji kanały WhatsAppa obsługują teraz wiadomości audio, ankiety i nie tylko. Według WhatsAppa możliwość wysyłania wiadomości audio to jedna z ulubionych funkcji użytkowników, ponieważ codziennie w aplikacji wysyłanych jest 7 milionów wiadomości audio. Z tego powodu WhatsApp udostępnia wiadomości audio także na kanałach. Oznacza to, że administratorzy kanałów będą mogli wysyłać wiadomości audio do wszystkich swoich obserwujących.

Dzięki dzisiejszej aktualizacji WhatsApp umożliwi także użytkownikom udostępnianie ankiet na kanale. Ponadto dostępna jest teraz opcja udostępniania aktualizacji z określonego kanału w statusie WhatsAppa. WhatsApp zwiększa także maksymalną liczbę administratorów na kanale, która wynosi obecnie do 16.

Według firmy nowe funkcje są obecnie wdrażane na całym świecie i wkrótce powinny być dostępne dla wszystkich.

W listopadzie WhatsApp wprowadził funkcję, która umożliwia użytkownikom powiązanie konta z adresem e-mail, dzięki czemu mogą uwierzytelniać się za pomocą weryfikacji e-mailowej zamiast SMS-a. Platforma uruchomiła także nową aplikację dla systemu macOS w sklepie Mac App Store i rozpoczęła testowanie aplikacji w wersji beta na iPada.

WhatsApp jest dostępny bezpłatnie w App Storze i Google Play. Pamiętaj, aby zaktualizować aplikację, aby uzyskać dostęp do najnowszych funkcji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp |9TO5Mac