Ankiety w aplikacji WhatsApp u pierwszych użytkowników

WhatsApp rozpoczyna udostępnianie nowej funkcji tworzenia ankiet dla pierwszych użytkowników.

Ankiety w kanałach WhatsApp
Ankiety w kanałach WhatsApp | screen od WABetaInfo

Funkcja udostępniania ankiet w WhatsAppie jest już blisko do publicznego udostępnienia. Nowa opcja jest jeszcze w fazie beta, a możliwość udostępniania ankiet na kanałach dostrzeżono niecały tydzień temu w wersji beta aplikacji WhatsApp na Androida. Serwis WABetaInfo doniósł w weekend, że aktualizacja WhatsApp beta dla systemu iOS 24.1.10.76, która jest już dostępna w aplikacji TestFlight, oferuje wczesnym użytkownikom możliwość udostępniania ankiet na kanałach.

Oczywiście, aby móc udostępniać ankiety, musisz być właścicielem kanału. Nowa funkcja posiada wiele opcji, które można wyłączyć w przypadku, gdy twórca ankiety uzna, że potrzebuje tylko jednej odpowiedzi.

Oddawane głosy w ankietach pozostają anonimowe, więc chociaż wspierający kanał będą mogli zobaczyć liczbę głosów, nie będą wiedzieć, kto głosował na daną opcję. Ograniczona liczba właścicieli kanałów może teraz zobaczyć opcję ankiety w menu załącznika czatu na swoim kanale.

Chociaż oczekuje się, że funkcja ta zostanie udostępniona większej liczbie pierwszych użytkowników, może minąć trochę czasu, zanim WhatsApp zdecyduje się udostępnić ją wszystkim. Mimo to miło jest wiedzieć, że kanały otrzymają bardzo przydatną funkcję dla tych, którzy chcą poszerzyć grono odbiorców w oparciu o otrzymane opinie.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PhoneArena | WABetaInfo