Sklep App Store dla Apple Vision Pro już dostępny!

Sklep z aplikacjami App Store dla nowego urządzenia Apple Vision Pro już działa – premiera urządzenia 2 lutego 2024 roku!

Sklep App Store dla Apple Vison Pro
Sklep App Store dla Apple Vison Pro

Przed zamówieniami w przedsprzedaży i premierą zestawów do rzeczywistości mieszanej firma Apple uruchomiła sklep z aplikacjami Apple Vision Pro App Store, dając programistom czas na uzyskanie informacji o produktach tuż przed oficjalnym skorzystaniem z witryny przez pierwszych klientów.

Podobnie jak wszystkie inne główne platformygiganta, Apple Vision Pro ma własną wersję sklepu App Store, dzięki czemu właściciele zestawu słuchawkowego mogą kupować i pobierać aplikacje na urządzenie. We wtorek 16 stycznia 2024 roku po raz pierwszy uruchomiono tę cyfrową witrynę sklepową.

Jak wynika z wpisu na X autorstwa @DylanMcD8 zauważonego przez MacRumors, do programistów zaczęły docierać powiadomienia, że aplikacje zmieniają status na „Oczekujące na wydanie dla programistów”. Użytkownik serwisu X zauważył również, że w sklepie iOS App Store w sekcji Zgodność na liście aplikacji wyświetlana jest informacja o kompatybilności aplikacji z Apple Vision Pro.

Otwarty na kilka tygodni przed oficjalną premierą Apple Vision Pro sklep App Store będzie używany przez niewielką liczbę użytkowników przed faktyczną publiczną premierą. W tej grupie znajdują się zarówno programiści, jak i pewna liczba przedstawicieli mediów korzystających z jednostek recenzujących przed premierą.

Wersja App Store’a dla Apple Vision Pro będzie w chwili premiery wypełniona wieloma aplikacjami, a Apple w momencie jej wprowadzenia poinformował, że istniejące aplikacje na urządzenia z systemami iOS i iPadOS można przenieść na urządzenie przy niewielkim lub żadnym wysiłku ze strony programisty. Aplikacje 2D będą również oferowane wraz z pełnowymiarowymi aplikacjami do rzeczywistości wirtualnej i mieszanej, a wszystko to w tym samym sklepie.

8 stycznia firma Apple opublikowała stronę pomocy technicznej, wyjaśniającą, w jaki sposób programiści mogą przygotowywać i przesyłać aplikacje do sklepu Apple Vision Pro App Store.

Wysyłka Apple Vision Pro do klientów w USA rozpocznie się 2 lutego 2024 roku, a urządzenie będzie kosztować 3499 dolarów.

Dostępne aplikacje dla Vision Pro

Widok aplikacji (ikony) Apple Vision Pro (visionOS)
Widok aplikacji (ikony) Apple Vision Pro (visionOS)

Aplikacje zwiększające produktywność (Apple wyróżnia te aplikacje, które ułatwiają pracę w Vision Pro):

Apple udostępnia wersje demonstracyjne Keynote od czerwca (obok Safari) pod VisionOS, więc oczekuje się, że będą one gotowe do użycia. Mamy nadzieję, że Pages, Numbers i inne funkcje będą wkrótce uzupełniać pakiet iWork.

Aplikacje komunikacyjne. Funkcja Apple Vision Persona będzie dostępna w chwili premiery w wersji beta i będzie działać z:

 • FaceTime
 • Zoom
 • Cisco Webex
 • Microsoft Teams

Aplikacje do przesyłania strumieniowego na Vision Pro. Apple twierdzi, że następujące usługi przesyłania strumieniowego będą gotowe dla Vision Pro:

 • AppleTV+
 • Disney+
 • Max (HBO Max + Discovery)

Inne usługi. Apple poinformowało również, że w aplikacji Apple TV będzie dostępnych 150 tytułów 3D, a nowa usługa Apple Immersive Video będzie zawierać treści 180 stopni, 3D, 8K z dźwiękiem przestrzennym.

 • Hazard
 • Gry z aplikacjami Vision Pro
 • Dostęp do ponad 250 gier w Apple Arcade
 • Obsługa kontrolerów bezprzewodowych PS5 i Xbox (i innych)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Apple Insider