„Vito odkrywa Polskę” od 7 stycznia na TVP HD

W niedzielę 7 stycznia 2024 roku o godz. 11:50 TVP HD zaprasza na pierwszy odcinek nowego programu „Vito odkrywa Polskę”.

Vito odkrywa Polskę (TVP HD)
fot. TVP

Vito Raho to urodzony w Apulii, regionie w południowych Włoszech, fotograf, podróżnik i przewodnik, który zwiedza świat w poszukiwaniu wymarzonego dla siebie miejsca. Odwiedził już kilkadziesiąt państw, na jego podróżniczym szlaku znalazła się też Polska. Vito odkrywa Polskę odwiedzi stolicę Górnego Śląska – Katowice, gdzie górnicze tradycje mieszają się z wypełnioną szklanymi biurowcami nowoczesnością. Następnie zwiedzi Jurę Krakowsko-Częstochowską i położony niedaleko Kraków.

Vito odwiedzi także Bieszczady i Dolinę Dunajca, gdzie pozna smak regionalnego wina. Na mapie podróżnika znajdzie się także wyjątkowy w skali światowej, renesansowy Zamość.

Ostatnim przystankiem będzie Warszawa, europejska stolica, z historią jedyną w swoim rodzaju, pokaże włoskiemu podróżnikowi zaskakujące oblicze, udowadniając, że nie tylko Rzym ma wiele do zaoferowania. Ukazana w programie wędrówka po Polsce pozwoli widzom spojrzeć na nasz kraj oczami obcokrajowca. 

Premierowe odcinki programu „Vito odkrywa Polskę” od 7 stycznia 2024 roku, w każdą niedzielę o godzinie 11:50 w TVP HD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska