„Niezwykłe podróże koleją” z Philippe’em Gouglerem wciągnęły mnie na całego!

W podróżniczym serialu dokumentalnym „Niezwykłe podróże koleją” francuski dziennikarz i podróżnik Philippe Gougler, zabiera nas w niezwykłą podróż koleją.

Niezwykłe podróże koleją (tyt. oryg. Des trains pas comme les autres) Philippe Gougler
Niezwykłe podróże koleją — Philippe Gougler

Na kanale Planete+ można oglądać bardzo ciekawy podróżniczy serial dokumentalny zatytułowany Niezwykłe podróże koleją (tyt. oryg. Des trains pas comme les autres). Wraz z prowadzącym program — Philippe’em Gouglerem, który jeździ pociągami po wielu krajach — zwiedzamy cały świat i poznajemy wyjątkowych, zwykłych ludzi. Wraz z Philippe’em wsiadamy do ultranowoczesnych składów rozwijających wielkie prędkości i sfatygowanych wagonów ciągniętych przez parowozy lub napędzanych siłą ludzi. Słuchamy rozmów z pasażerami i podziwiamy wyjątkowe widoki i miejsca.

Zobacz także: „Wyprawa po skarby z Bettany Hughes” z 2. sezonem od 18 sierpnia!

Do tej pory pojawiło się już 13 sezonów, które cyklicznie są powtarzane i emitowane na żywo na kanale Planete+. Można też obejrzeć wszystkie odcinki z 11 pierwszych sezonów online w serwisie CANAL+ online.

Odcinki serii dostępne as także na kanale Voyages du bout du monde (@Voyagesduboutdumonde) na YouTubie, ale z oryginalną ścieżką dźwiękową, czyli po francusku. Istnieje możliwość włączenia automatycznego tłumaczenia napisów, co może niektórym pomóc zrozumieć podczas oglądania o czym jest mowa.

Opisy 11 sezonów serialu „Niezwykłe podróże koleją”

 • W pierwszym sezonie objedziemy Wietnam, Kubę, Indie i Peru.
 • W drugim sezonie Philippe Gougler zabiera nas do Argentyny, Boliwii, Rumunii, Malezji, Tajlandii i Turcji. Przemierzymy bardzo różnorodne kraje na trzech kontynentach. Zobaczymy miejsca, w których pociąg jest jedynym publicznym środkiem transportu. Choć warunki podróży często dalekie są od komfortu, pasażerowie nie tracą pogody ducha i chętnie nawiązują rozmowy.
 • W trzecim sezonie Philippe Gougler zacznie od podróży po Stanach Zjednoczonych. Kiedyś w tym rozległym kraju kolej była potęgą. Dziś Amerykanie preferują inne środki transportu, na szczęście nie wszyscy. Następnie Philippe wsiądzie do pociągów w Brazylii i Birmie. Sprawdzi też, jak jeździ się po Madagaskarze, Filipinach i południowej Afryce. Każda podróż będzie okazją do rozmów z pasażerami.
 • W czwartym sezonie po raz kolejny zwiedzamy bardzo różnorodne kraje na czterech kontynentach. Na początek Philippe Gougler pojeździ po Nowej Zelandii. Następnie czeka go przyjemna podróż po Grecji. Niezapomniane wrażenia czekają go w super szybkich składach mknących przez Japonię. Kolejne etapy podróży to Sri Lanka, Tanzania i Maroko. Dużo egzotyki, zwiedzanie ciekawych miejsc na trasie i rozmowy z pasażerami.
Niezwykłe podróże koleją (tyt. oryg. Des trains pas comme les autres) Philippe Gougler - odcinki
Niezwykłe podróże koleją — grafiki z wybranych odcinków
 • W piątym sezonie Philippe Gougler będzie podróżował m.in. po Brazylii, Australii, Norwegii i Szkocji. W każdym z tych krajów kolej ma inną specyfikę, ale wszędzie czekają nas zachwycające widoki i postoje w wartych odwiedzenia miejscach. Zielone wzgórza Szkocji, wielkie przestrzenie Australii, tropikalne lasy Brazylii i śniegi Norwegii, a dla kontrastu – industrialny Hongkong.
 • W szóstym sezonie Philippe Gougler odwiedza Koreę Południową, Mongolię, Indonezję, Włochy, Szwecję, Finlandię, Zimbabwe i Zambię, Chile oraz Rosję. Prowadzący od lat podkreśla, że w podróżach najciekawsze są spotkania z innymi ludźmi i wymiana doświadczeń. I tym razem spróbuje nawiązać ciekawe znajomości z współpasażerami.
Niezwykłe podróże koleją — Philippe Gougler w pociągu
Niezwykłe podróże koleją — Philippe Gougler w pociągu
 • W siódmym sezonie podróżnik przemierza pociągiem kolejne kraje, regiony, kontynenty, poznając ich kulturę i odkrywając ich zaskakujące oblicze. Każdy kolejny cel obiecuje wspaniałą przygodę.
 • W ósmym sezon niezapomnianych podróży koleją z Philippe’em Gouglerem czeka nas kalejdoskop jakże odmiennych krajobrazów. Od spalonej słońcem Namibii, poprzez Kolumbię, Irlandię, Portugalię i Hiszpanię po ośnieżoną, północną Kanadę. A na zakończenie – Tajwan, który oprócz wielkomiejskiego ma także inne, mniej znane oblicze.

To może Cię także spodobać: Pokochasz te programy z Joanną Lumley!

 • W dziewiątym sezonie podróżnik zabierze nas do Albanii, Wielkiej Brytanii, Kambodży, Kostaryki, Ekwadoru, Szwecji, Szwajcarii i Tunezji. Wsiądziemy do nowoczesnych, superszybkich składów i sfatygowanych wagonów ciągniętych przez parowozy. Z okien pociągów zobaczymy górskie szczyty, tropikalne lasy, pustynie, gwarne miasta i bezludne bezdroża.
 • W dziesiątym sezonie wybierzemy się w podróż wśród piasków Mauretanii, rozległych wyżyn Etiopii i wysokich gór Gruzji. Całkiem odmienne krajobrazy zobaczymy w Danii, Chorwacji i Austrii. Niezapomnianym przeżyciem będzie przejazd przez Panamę, wśród soczystej zieleni, stromych pasm górskich i stożków wulkanów. Widoki, od których może zakręcić się w głowie.
 • W jedenastym sezonie czeka nas kalejdoskop krajobrazów – soczysta zieleń Ameryki Południowej, spalone słońcem stepy Azji i pokryte śniegiem obszary północnej Europy. Wsiądziemy zarówno do superszybkich pociągów, jak i leciwych wagonów ciągniętych przez parowozy, by pojeździć po Kolumbii, Uzbekistanie, Kenii, Litwie, Szwecji i Włoszech.

Obejrzyj przykładowy odcinek z Madagaskaru. Możesz włączyć napisy (z menu koła zębatego wybierz NapisyPrzetłumacz automatycznie i wskaż język polski) – nie jest to dokładne tłumaczenie, ale zawsze jakieś udogodnienie dla nieznających francuskiego.

Wszystkie odcinki z 11 sezonów serialu Niezwykłe podróże koleją obejrzysz w serwisie CANAL+ online, które według informacji na stronie będą dostępne online przynajmniej do 30 listopada 2023 roku:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+ online | France.tv