Najnowsza beta WhatsAppa na iPhone’a ze zmianą koloru motywu

Wersja beta aplikacji WhatsApp pod systemem iOS wprowadza nową funkcję dostosowywania kolorów motywu aplikacji.

Paleta kolorów motywu WhatsAppa (w wersji beta)
Paleta kolorów motywu WhatsAppa (w wersji beta)

WhatsApp pracuje nad nową funkcją, która umożliwi użytkownikowi wybór głównego koloru aplikacji spośród kilku zdefiniowanych opcji. Jak zauważył serwis WABetaInfo, funkcja jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępna dla testerów. Pojawiła się na razie sw programie beta TestFlight jako wersja beta 24.1.10.70 z wersją TestFlight 24.1.10 pod systemem iOS na iPhone’y.

Wygląda więc na to, że WhatsApp może wkrótce umożliwić użytkownikom zmianę głównego wyglądu aplikacji. Niemniej zrzut ekranu udostępniony przez WABetaInfo pokazuje, że użytkownicy mogą wybierać kolory z określonej palety 5 kolorów, aby dostosować elementy interfejsu użytkownika w całej aplikacji. Poprzednia aktualizacja beta WhatsApp, która miała wersję 23.21.1.70, wprowadziła zielony odcień, który nie został entuzjastycznie przyjęty przez beta testerów.

WhatsApp najwyraźniej zapoznał się z opiniami beta testerów, co prawdopodobnie skłoniło go do wprowadzenia głównych opcji dostosowywania kolorów. Nowa funkcja umożliwi użytkownikom wybranie jednego koloru motywu spośród pięciu opcji: zielonego, niebieskiego, białego, różowego i fioletowego.

Wybór koloru motywu w aplikacji WhatsApp beta
Wybór koloru motywu w aplikacji WhatsApp beta | fot. WABetaInfo

Nie ma oficjalnych informacji na temat tego, kiedy nowa funkcja WhatsAppa trafi do wersji stabilnej. Aktualizacja powinna jednak wkrótce zostać udostępniona beta testerom. Twórcy aplikacji pracują również nad wprowadzeniem kilku innych funkcji, w tym filtra czatu grupowego, możliwości wyszukiwania według nazwy użytkownika, funkcji udostępniania muzyki w przypadku rozmów wideo i nie tylko.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WABetaInfo | Notebookcheck