Naukowcy oficjalnie zaprosili kosmitów do odwiedzenia Kentucky

Wiadomość z zaproszeniem jest w drodze do układu TRAPPIST-1, ale ziemska poczta dotrze do potencjalnych turystów z kosmosu dopiero w 2063 roku.

Zaproszenie VisitLEX skierowane do kosmitów zmierza obecnie w stronę układu gwiezdnego TRAPPIST-1
Zaproszenie VisitLEX skierowane do kosmitów zmierza obecnie w stronę układu gwiezdnego TRAPPIST-1 | fot. VisitLEX

Miasto Lexington w stanie Kentucky wydaje się tak zmęczone byciem przeoczanym przez ludzkość, że wysłało oficjalne zaproszenie obcym, którzy mogą, ale nie muszą, istnieć w pobliskim układzie gwiezdnym. To chwyt turystyczny, ale przesłanie jest bardzo realne. Zaproszenie, wysłane jesienią ubiegłego roku za pomocą lasera podczerwonego w kierunku układu gwiazd TRAPPIST-1, jest projektem biura turystycznego w Lexington (tak, teraz wysyłamy reklamy do kosmitów).

Zobacz też: Zaawansowane życie powinno osiągnąć swój szczyt już miliardy lat temu

Według VisitLEX współpracowano z inżynierami, lingwistami i FAA, aby zaproszenie było profesjonalne i skuteczne. Docelowa gwiazda znajduje się 40 lat świetlnych od Ziemi, co oznacza, że wszystkie istoty pozaziemskie chcące odwiedzić samozwańczą Światową Stolicę Koni będą wiedziały, że są zaproszone dopiero w 2063 roku.

Wysłany komunikat zawiera bitmapę liczb pierwszych, elementów związanych z życiem, przedstawienia wody, etanolu i dopaminy, postaci koni i ludzi oraz krajobrazu. Zawiera także kilka zdjęć z Lexington i nagranie audio Tee Dee Younga, muzyka bluesowego z Lexington.

Zaproszenie VisitLEX skierowane do potencjalnych gości reklamuje bujne wzgórza (jak twierdzą, idealne do lądowania statków kosmicznych), konie (oczywiście) i bourbon — „Może upłynnić twoje całe ciało jak sól na ślimaku” – piszą. „Szczerze mówiąc, nie mamy pojęcia.”

Nie wiemy, czy w układzie TRAPPIST-1 faktycznie istnieje jakiekolwiek życie, a tym bardziej inteligentne. W ubiegłym roku dane z Kosmicznego Teleskopu Webba ujawniły, że TRAPPIST-1b, jedna z egzoplanet krążących wokół TRAPPIST-1, nie ma atmosfery. Życie, jakie znamy, potrzebuje atmosfery do przetrwania, ale niemal na pewno wiemy, że na TRAPPIST-1b nie ma potencjału do życia. Kontynuując to odkrycie, dane Webba wskazują, że na planecie TRAPPIST-1c również nie ma atmosfery – lub co najwyżej jest ona rzadka. Na szczęście dla zespołu VisitLEX w systemie TRAPPIST znajduje się pięć innych egzoplanet, na których teoretycznie mogłyby istnieć cywilizacje zdolne zinterpretować wysłane zaproszenie.

Czas pokaże, jak zakończy się ten gambit. Warto zauważyć, że Lexington w Kentucky i Ocala na Florydzie od ponad 20 lat debatują, które miasto jest prawdziwą światową stolicą koni. Można mieć nadzieję, że kosmici pragnący poznać końską stolicę naszej planety odległej o 40 lat świetlnych i będą skłonni zrobić dwa postoje podczas swojej międzygwiezdnej podróży.

Najzabawniejszym rezultatem jest oczywiście to, że gdy kosmici dostaną tę wiadomość, zdecydują, że wolą kulturę koni w Ocala, albo co gorsza uznają przekaz opatrznie jako atak. Zdecydowanie mniej zabawny i bardziej prawdopodobny wynik jest taki, że przybywają kosmici i natychmiast nas wszystkich niszczą.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gizmodo | VisitLEX