iOS 17.3 beta 2 wycofane, bo powoduje tzw. „boot loop”

Apple wycofuje uaktualnienie iOS 17.3 beta 2 po tym, jak aktualizacja powodowała, że iPhone’y wpadły w pętle ciągłego uruchamiania od początku.

iOS 17.3 beta 2 (ikona)

Apple wycofało wersję beta 2 systemu iOS 17.3 po tym, jak użytkownicy skarżyli się, że aktualizacja powoduje pętlę rozruchową iPhone’ów – tzw. boot loop, czyli nieustanny restart. Według tweeta @iSWUpdates boot loop występował w modelach iPhone’a 12, iPhone’a 13, iPhone’a 14 i iPhone’a 15 z włączoną funkcją Back Tap. Ta funkcja umożliwia użytkownikom iPhone’a stuknięcie tyłu telefonu dwa lub trzy razy i spośród szeregu opcji pozwala na wybranie akcji, którą ma wykonać iPhone po dotknięciu panelu tylnego. Na przykład, jeśli dwukrotnie dotkniesz tylnego panelu iPhone’a, natychmiast może zostać wykonany zrzut ekranu.

Aby włączyć lub wyłączyć funkcję Stuknięcie w tył lub wybierać czynności, które chcesz dostosować, przejdź do aplikacji UstawieniaDostępnośćDotyk. Przewiń w dół, aby dotknąć opcji Stuknięcie w tył. Stuknij w Dwukrotne stuknięcie, aby wybrać akcję, którą ma wykonać iPhone po dwukrotnym dotknięciu tylnego panelu, lub Trzykrotnestuknięcie, aby wybrać akcję, którą ma wykonać iPhone po trzykrotnym stuknięciu w tylny panel.

Kilku użytkowników iPhone’a z wyłączoną opcją Stuknięcie w tył stwierdziło, że udało im się zainstalować aktualizację iOS 17.3 beta 2 bez żadnych problemów.

Osoby posiadające iPhone’a, który wpadł w pętlę rozruchową po próbie zainstalowania systemu iOS 17.3 beta 2, mogły rozwiązać problem, przywracając poprzednią wersję systemu, na przykład iOS 17.3 beta 1 lub iOS 17.2.1, ale aby to zrobić, musisz mieć dostępną kopię zapasową, aby przywróć swoje dane i aplikacje.

Należy zawsze pamiętać, że wersje beta oprogramowania są niestabilne i nie należy ich instalować na głównym urządzeniu, ponieważ aplikacje i funkcje, których możesz potrzebować na co dzień, mogą być wyłączone na zbyt długi czas.

W tym przypadku błąd wpłynął na całkowity brak dostępu do urządzeń i aplikacji iPhone’a po próbie zainstalowania systemu iOS 17.3 beta 2. Apple bez wątpienia wypuści aktualizację, która naprawi ten problem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Phone Arena