iOS 14: Możesz ustawić czynności stukając 2- lub 3-krotnie w tył iPhone’a

Sprawdź, jak korzystać z nowej funkcji iPhone’a „Stuknięcie w tył” pod systemem iOS 14, aby wywoływać niestandardowe elementy sterujące dla skrótów, ułatwienia dostępu lub inne opcje systemowe.

Jedną z nowych funkcji, które pojawiły się pod systemem iOS 14, która być może nie jest specjalnie spektakularna, ale na pewno będzie bardzo przydatna dla wszystkich użytkowników, jest funkcja Stuknięcie w tył. Nowa funkcja iPhone’a umożliwia dostosowanie podwójnych i potrójnych stuknięć w tył iPhone’a, aby wywołać wybrane przez sienie skróty, funkcje ułatwień dostępu i inne działania systemowe. Czytaj dalej, aby sprawdzić, jak używać niestandardowych elementów sterujących iPhone’a i wszystkiego, co możesz zrobić dzięki nowej funkcji.

Możliwości niestandardowych elementów sterujących iPhone’a pod iOS-em 14 za pomocą Stuknięcie w tył są ograniczone tylko przez Twoją wyobraźnię, ponieważ ta funkcja działa z automatyzacją aplikacji Skróty.

Ale jeśli chcesz, aby wszystko było prostsze, możesz przypisać podwójne lub potrójne dotknięcie z tyłu iPhone’a, aby wykonywać takie czynności, jak otwieranie Centrum sterowania, zrobienie zrzutu ekranu, wyłączanie ekranu, podgłaszanie dźwięku lub włączenie funkcji ułatwień dostępu, takich jak AssistiveTouch, VoiceOver, Zoom itp.

Stuknięcie w tył działa z poziomu ekranu głównego, w aplikacjach (w tym innych firm), a nawet z ekranu blokady iPhone’a! Aby korzystać z tej funkcji musisz posiadać iPhone’a X lub nowszego.

Jak włączyć i korzystać z funkcji dwukrotnego lub trzykrotnego stuknięcia w tył iPhone’a pod systemem iOS 14?

  • Na iPhonie wybierz UstawieniaDostępnośćDotyk.
  • Przesuń na sam dół i wybierz Stuknięcie w tył.
  • Wybierz Dwukrotne stuknięcie a potem Trzykrotne stuknięcie, aby przypisać do nich konkretne czynności.
Ustawienie opcji stuknięcia tył iPhone'a pod iOS 14

Jeśli chcesz użyć Stuknięcia w tył, aby ukryć na przykład Centrum sterowania lub Centrum powiadomień wystarczy dodać odpowienią opcję do gestów stuknięcia, aby szybko wykonać określoną czynność.

Jeżeli korzystasz ze Skrótów możesz użyć podwójnego lub potrójnego stuknięcia w tył, aby uruchomić automatyzację za pomocą skrótów.

Oto jak wygląda ten proces:

Ustawienie opcji stuknięcia tył iPhone'a pod iOS 14

Możesz wybrać podwójne lub potrójne stuknięcie w tył lub skonfigurować oba. Akcje systemowe znajdują się u góry, przesuń palcem w dół, aby wybrać działanie ułatwień dostępu, lub użyj automatyzacji aplikacji Skróty.

Czy jesteś podekscytowany możliwością skorzystania z nowych elementów sterujących iPhone Back Tap? Do czego zamierzasz ich używać? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej!

źródło: Apple