Powstaje 2. sezon serialu „Klangor”

Powraca jeden z najlepszych polskich seriali — CANAL+ poinformowało właśnie, że ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Klangor”.

„Klangor 2” serial CANAL+

Pierwszy sezon serialu Klangor w 2021 zachwycił widzów i krytyków. Produkcję chwalono za zaskakujący aż do samego końca scenariusz, znakomite aktorstwo i unikalny klimat, nawiązujący do najlepszych skandynawskich seriali. Uznanie przypieczętowała nominacja za najlepszy serial fabularny do Orłów i nagród Filmwebu. Za drugi sezon Klangoru ponownie odpowiada duet: scenarzysta Kacper Wysocki i reżyser Łukasz Kośmicki. Serial to 8-odcinkowy thriller kryminalny.

W drugim sezonie postaci kobiece będą pierwszoplanowymi. W rolach głównych zobaczymy nominowaną do Orłów Małgorzatę Gorol (Śubuk, The Office PL) oraz znaną z pierwszego sezonu Magdalenę Czerwińską (Belfer, Infamia). Resztę bohaterów poznamy już wkrótce.

Zdecydowaliśmy się kontynuować ten format jako antologię – opowieść o rodzinie Wejmanów jest zamknięta, ale poruszone układy, nierozwiązane sprawy i bohaterowie, których częściowo już poznaliśmy, mają nową, elektryzującą historię do opowiedzenia. Kacper Wysocki i Łukasz Kośmicki sprawili, że KLANGOR odniósł niekwestionowalny sukces. W tym serialu zagrało absolutnie wszystko – od obsady (między innymi fenomenalny Arkadiusz Jakubik), przez gęsty i pełen napięć scenariusz, po reżyserię, zdjęcia i sam nadmorski, mrocznie skandynawski, surowy klimat. To nie była tylko opowieść o podróży Rafała Wejmana, to także ciekawy obraz Świnoujścia, pogranicznego miasta, swego rodzaju mikrokosmosu współczesnej Polski. Oprócz zagadki kryminalnej każdy sezon podejmuje zarówno aktualne, jak i ponadczasowe, uniwersalne tematy – na przykład w pierwszym sezonie poruszane były tematy rodziny, poświęcenia, podczas gdy w drugim sezonie zgłębimy tematy toksycznej męskości, współczesnego macierzyństwa i sprawiedliwości

– mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

Za nową odsłonę Klangoru odpowiadają twórcy pierwszego sezonu – reżyser Łukasz Kośmicki (Emigracja XD), scenarzyści Kacper Wysocki (Belfer, „Informacja zwrotna”) oraz nowy na pokładzie współscenarzysta Kirk Kjeldsen, autor powieści „The Depths”, która znalazła się w zbiorze New Jersey Star-Ledger’s 10 Best Books of 2018 list. Za zdjęcia odpowiadają Witold Płóciennik (Klangor, Minuta ciszy) i Piotr Niemyjski (Sortownia, Wyrwa). Producentami są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman z CANAL+ oraz Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł z Opus TV.

Premiera drugiego sezonu KLANGORU w 2025 roku w CANAL+ ONLINE i na CANAL+ PREMIUM.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+