Prime Video z reklamami w USA od 29 stycznia

Użytkownicy Amazon Prime, którzy woleliby uniknąć przerw na reklamy, będą musieli zapłacić dodatkowo za subskrypcję bez reklam.

Zrzut ekranu z serwisu Amazon Prime Video z 28 grudnia 2023 r.

Od 29 stycznia 2024 roku Amazon Prime Video włączy do swojej usługi przesyłania strumieniowego ograniczoną liczbę reklam dla użytkowników z USA, którzy zdecydują się nie płacić dodatkowej opłaty subskrypcyjnej. Użytkownicy z Wielkiej Brytanii czy Niemiec zobaczą reklamy od 5 lutego. Póki co nie wiemy kiedy dodatkowa opłata może pojawić się dla użytkowników w Polsce.

Zobacz też: Prowokacyjna satyra „Saltburn” już na Prime Video

Użytkownicy Amazon Prime w ISA płacą obecnie 14,99 USD miesięcznie lub 139 USD rocznie, podczas gdy samodzielna subskrypcja Prime Video dla nich kosztuje 8,99 USD miesięcznie. Dzięki nowej opłacie za przesyłanie strumieniowe bez reklam całkowity koszt Prime wyniesie nieco poniżej 18 dolarów, a solo Prime Video nieco poniżej 12 dolarów. W Polsce za Amazon Prime wraz z Prime Video użytkownicy płacą 49 zł rocznie.

Użytkownicy Amazon Prime, którzy wolą korzystać z usługi Prime Video bez reklam, mogą zapłacić dodatkowe 2,99 USD miesięcznie, aby się ich pozbyć. Zgodnie z oświadczeniem Amazona skierowanym do klientów, 29 stycznia 2024 roku abonenci Prime Video będą mieli krótkie przerwy na reklamy podczas seansów.

W e-mailu do abonentów Prime Video firma pisze, że będzie serwować „znacznie mniej reklam” niż telewizja linearna i inne platformy do przesyłania strumieniowego.

Piszemy do Ciebie dzisiaj w sprawie nadchodzącej zmiany w Twoim planie Prime Video. Od 29 stycznia filmy i seriale telewizyjne Prime Video będą zawierać ograniczoną liczbę reklam. Umożliwi nam to dalsze inwestowanie w atrakcyjne treści i zwiększanie tych inwestycji przez długi czas. Naszym celem jest wyświetlanie znacznie mniejszej liczby reklam niż w przypadku telewizji linearnej i innych dostawców telewizji strumieniowej.

Nie jest wymagane żadne działanie z Twojej strony, a bieżąca cena Twojego członkostwa Prime nie ulega zmianie. Będziemy także oferować nową opcję bez reklam za dodatkowe 2,99 USD miesięcznie.

W e-mailu Amazon opisuje szereg korzyści, które według firmy czynią Prime „bardzo atrakcyjną”. Mimo to dodanie reklam do katalogu filmów i seriali telewizyjnych Prime nie będzie popularną decyzją.

Inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Disney+, Netflix, Hulu i Peacock, oferują już opcje subskrypcji z reklamami wraz z droższymi alternatywami bez reklam.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | Notebookcheck