Apple wznawia sprzedaż Apple Watchów w USA

Po zawieszeniu zakazów sprzedaży i importu, firma Apple wznowiła sprzedaż urządzeń Series 9 i Ultra 2 w Stanach Zjednoczonych.

Apple Watch Series 9 (tymczasowo niedostępny) w amerykańskim sklepie internetowym firmy Apple
Zrzut ekranu strony internetowej Apple’a w USA pokazujący, że Apple Watch Series 9 jest obecnie niedostępny w sprzedaży

Po raz kolejny najnowsze zegarki Apple Watch można kupić prosto od Apple’a w USA. Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 będą ponownie dostępne w niektórych fizycznych sklepach Apple’a od dzisiaj, a większa dostępność spodziewana jest od soboty. Sprzedaż internetowa zostanie wznowiona jutro o 15:00 czasu wschodniego.

Wznowienie sprzedaży następuje kilka godzin po tym, jak federalny sąd apelacyjny wstrzymał zakaz sprzedaży i importu obejmujący oba urządzenia. Apple otrzymało zakaz sprzedaży obu produktów w USA po tym, jak amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego stwierdziła, że firma naruszyła patenty producenta urządzeń medycznych Masimo.

Sąd apelacyjny stwierdził, że Apple może tymczasowo kontynuować sprzedaż swoich zegarków, dopóki firma nie otrzyma informacji zwrotnej, czy proponowane zmiany w zegarkach pozwolą uniknąć problemów patentowych. Amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic ma wydać orzeczenie w sprawie zmian 12 stycznia 2024 roku. W przypadku braku takiego rozwiązania sąd rozważa zawieszenie zakazu do czasu rozstrzygnięcia sporu patentowego, co może potencjalnie opóźnić wprowadzenie zakazu o kilka miesięcy dłużej.

Apple wycofało sprzedaż modeli Apple Watch Series 9 i Ultra 2 ze swoich sklepów internetowych i stacjonarnych przed wejściem zakazu w życie 26 grudnia 2023 roku. Zakaz obejmował urządzenia wyposażone w czujnik nasycenia krwi tlenem. Firma Apple dołączyła funkcję saturacji do flagowych zegarków od końca 2020 roku, wraz z Apple Watchami Series 6. Jedynie tańszy Apple Watch SE nie zawiera takiego czujnika i mógł pozostać w sprzedaży.

Zewnętrzni sprzedawcy detaliczni mogli kontynuować sprzedaż swoich zapasów zegarków Apple Watch w czasie obowiązywania zakazu, chociaż zakaz importu ostatecznie uniemożliwiłby im uzupełnienie urządzeń w swoich magazynach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge