„Ticket to Ride” na smartfony jeszcze ma sporo do poprawienia

Mobilna wersja klasycznej gry planszowej „Ticket to Ride”, znana w Polsce jako „Wsiąść do pociągu” otrzymała nową aktualizację, ale podróż do doskonałości jeszcze trwa.

Gra mobilna „Ticket to Ride” od Marmalade Game Studio (2023)
Gra mobilna „Ticket to Ride” od Marmalade Game Studio (2023)

Fani gry Ticket to Ride z niecierpliwością czekali na nową wersję tej klasycznej planszówki na smartfony i z końcem listopada doczekali się płatnego tytułu w cenie 14,99 zł w sklepie App Store i Google Play. Od tego czasu pojawiło się sporo uaktualnień z poprawkami, a ostatnia wersja to 1.0.13, wprowadza kolejną porcję zmian. Choć wrażenia po pierwszej rozgrywce są bardzo obiecujące, to po kilku rundach gry można zdać sobie sprawę, że nadal jest dużo do poprawy.

Zobacz też: Monopoly Sudoku to najnowszy tytuł Marmalade Game Studio

Na szczęście w klasycznej rozgrywce nic się nie zmieniło, pod tym względem Ticket to Ride nadal sprawia mnóstwo frajdy. Jest jednak kilka punktów w przeprojektowanej rozgrywce, które mogą się nie spodobać wielu graczom.

W grze naprawdę dopracowano grafikę, przeprojektowany plan gry z pewnością wygląda świetnie, ale nowy wygląd negatywnie wpływa na przejrzystość. Między innymi stacje docelowe są oznaczone kolorami, a nie kolorem własnych figurek. Na nowej, bardziej kolorowej planszy kilka razy zdarzyło mi się, że całkowicie straciłem z oczu cel.

Na szczęście czasami bardzo długie i powtarzalne animacje można skrócić w ustawieniach gry Ticket to Ride. Nie ma jednak sposobu na tryb wieloosobowy online, który nie jest jeszcze dość stabilny i użytkownicy doświadczają uciążliwych opóźnień i zawieszeń. Brakuje także czatu i rankingów, czyli dwóch popularnych funkcji z poprzedniej aplikacji.

Są też całkiem proste rzeczy, których o dziwo nie poprawiono i na małych ekranach są bardzo frustrujące! Jeśli chcesz umieścić pociągi na planszy, musisz trafić w odcinek trasy z niemal milimetrową precyzją.

Ekran z gry mobilnej Gra mobilna „Ticket to Ride” od Marmalade Game Studio (2023)
Ekran z gry mobilnej Gra mobilna „Ticket to Ride” od Marmalade Game Studio (2023)

Na szczęście mamy dużo cierpliwości i wyrozumiałości. Wszystkie (nowe) początki są trudne, dlatego dajmy zespołowi programistów czas na jeszcze jedną lub dwie aktualizacje, aby pozbyć się początkowych problemów tzw. „wieku niemowlęcego”.

Nową wersję gry Ticket to Ride od Marmalade Game Studio (znanego z takich tytułów jak Clue lub Monopoly GO), można kupić w sklepach App Store i Google Play:

Gra nie jest dostępna w języku polskim. Dostępne wersje językowe to: angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka i włoska.

Co nowego w wersji 1.0.13?

Twórcy są świadomi problemów dotykających niektórych użytkowników w trybie wieloosobowym i nadal ciężko pracują, aby je naprawić. Ta aktualizacja obejmuje:

 • Ulepszenia i poprawki stabilności gry wieloosobowej
 • Poprawa stabilności
 • Poprawki dotyczące zapraszania znajomych do Bubble
 • Włączono powiadomienia typu Bubble Push

Oficjalny opis gry „Ticket to Ride”

Podróżuj dookoła świata w epickiej przygodzie, która na nowo zdefiniowała gatunek współczesnych gier planszowych! Zbuduj imperium kolejowe, które łączy najpopularniejsze miasta, zdobywaj najbardziej ekscytujące trasy i zdominuj konkurencję w tym ulubionym klasyku fanów!

 • Tryb pojedynczego gracza – prowadzony przez specjalistyczną sztuczną inteligencję
  Tryb dla jednego gracza, oparty na innowacyjnym, adaptacyjnym systemie sztucznej inteligencji, stanowi wyzwanie zarówno dla nowych, jak i doświadczonych graczy. Nowy system AI Ticket to Ride wykorzystuje najlepsze strategie, oparte na wnioskach od ponad stu mistrzów gry i udoskonalonych w milionach symulowanych gier. Dzięki dynamicznym ustawieniom trudności dostosowanym do wszystkich potrzeb, gry dla pojedynczego gracza stanowią realistyczne wyzwanie, dostosowując się do stylu i zachowania graczy w miarę postępów w grze.
 • Prawdziwie społecznościowe podejście do trybu wieloosobowego online
  Rewolucyjna technologia umożliwia stworzenie nowego systemu gry wieloosobowej online, który zapewnia płynne dobieranie graczy i prawdziwie społecznościowe doświadczenia. Wykorzystaj każdą okazję do nawiązania kontaktu ze znajomymi i rodziną w prywatnych grach online oraz z fanami z całego świata w otwartym trybie wieloosobowym online. Dzięki funkcjom społecznościowym Bubble możesz rozmawiać na czacie tekstowym z innymi graczami i wspólnie podbijać tory!
 • Asynchroniczny tryb wieloosobowy
  Rozpocznij niesamowitą grę asynchroniczną. Nie pozwól, aby sprzeczne harmonogramy i przerwy powstrzymywały Ciebie i Twoich znajomych od wspólnej zabawy. Po prostu wyjdź z gry po wykonaniu swojej tury i wróć, gdy będzie to wygodne!
 • Wciągające doświadczenie
  Każda chwila została ożywiona piękną grafiką, która zanurzy Cię w przygodzie. Od misternie zaprojektowanych kart po różne typy wagonów kolejowych, od projektu mapy 3D po eleganckie animacje, gra wydaje się żywa i realna.
 • Rozgrywka strategiczna
  Każda gra niesie ze sobą nowe wyzwania, a Twoją misją jest wypracowywanie najbardziej efektywnych rozwiązań. Zbieraj punkty, realizując bilety, łącząc miejsca docelowe i budując najdłuższą trasę. Wraz z rozwojem Twojej sieci kolejowej nikt nie zostanie pozostawiony w tyle!
 • Doświadczenie premium bez reklam
  Kup grę raz i graj tyle razy, ile chcesz, tak długo, jak chcesz, bez przerw.

Zbuduj swoją sieć kolejową obejmującą Amerykę Północną i Europę i przygotuj się na nową rozbudowę! Obejmą one ulubione gry fanów oraz kilka niespodzianek dostępnych wyłącznie w grze cyfrowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Marmalade Game Studio | AppGefahren