Klasyczna gra detektywistyczna „Cluedo” na smartfony

Planszówka detektywistyczna „Cluedo” pojawiła się w pięknym wydaniu na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Clue (Cluedo) - klasyczna gra detektywistyczna na smartfony

Każdy miłośnik gier planszowych na pewno kojarzy tytuł Cluedo, Clue lub w polskim wydaniu Detektyw. Tytuł ma już ponad 70-letnią tradycję, a teraz pojawił się smartfony z całym swoim urokiem analogowym. Możecie poszukać mordercy, miejsca i narzędzia zbrodni w mobilnym wydaniu gry przygotowanej przez Marmalade Game Studio.

W przeciwieństwie do innych gier planszowych w mobilnym wydaniu, tutaj twórcy zachowali klasyczny wygląd i klimat kryminalny rozgrywki.

W grze, podobnie jak w oryginale należy użyć swoich zdolności detektywistycznych i dedukcyjnych, aby pójść śladami zbrodni i odkryć sprawcę. Należy odwiedzić wszystkie pokoje i przesłuchać współzawodników. W każdej rozgrywce mordercą może być inna postać, która do popełnienia przestępstwa użyła innego przedmiotu w innym pomieszczeniu.

Gra ma klimat rodem z powieści Agathy Christie z Herculesem Poirot w roli głównej. Podstawowa formuła gry pozostaje taka sama, jak zawsze: Pan Boddy został zamordowany w pozłacanej wiekowej rezydencji Tudor Mension, a głównymi podejrzanymi są wszyscy sześcioro goście: Panna (Miss) Scarlet, Colonel Mustard, Mrs. Peacock, Mr. Green, Dr Orchid i Profesor Plum.

Zadaniem gracza jest określić mordercę, lokalizację i narzędzie. Gracze poruszają się po planszy według liczby oczek na rzuconych kostkach do gry. Oczywiście po drodze nalezy zbierać wskazówki, które pozwolą Ci wyeliminować osoby, które mają alibi. Trzeba to zrobić przed współgraczami.

Zrzuty ekrany z gry mobilnej Cluedo/Clue
Zrzuty ekrany z gry mobilnej Cluedo/Clue na iOS-a i Androida

Cyfrowa wersja Cluedo jest wypełniony po brzegi nowym przedstawieniem postaci, animacjami, tajemnczą muzyka i efektami dźwiękowymi. Niestety w grze brakuje trybu multiplayer, więc gramy przeciwko sztucznej inteligencji, czyli komputerowi… Na szczęście twórcy zapowiadają w opisie gry, że tryb wieloosobowy online (multiplayer)  pojawi się w przyszłych aktualizacjach tej gry mobilnej.

Gra dostępna jest w językach angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim i hiszpańskim. Zasady są jednak na tyle proste, że zrozumiesz je nawet jeśli posługujesz się tylko językiem polskim.

Zobacz oficjalną zapowiedź wideo gry mobilnej Cluedo/Clue na smartfony:

Gra dostępna jest w sklepie Google Play pt. Cluedo za 17,99 zł na Androida, a w sklepie App Store na iPhone’a i iPada (iOS) pod innym tytułem Clue: The Classic Mystery Game w cenie 3,99 euro (ok. 17,50 zł).

Na szczęście za tę cenę otrzymujemy pełnowartościową grę, bez dodatkowych zakupów w aplikacji. Grę pobierzesz klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play