Arc Mobile 2 ma się ukazać w przyszłym roku

Twórcy nieco „innej” przeglądarki mówią, że w wersji Arc Mobile 2 „na nowo od podstaw wymyśli przeglądarkę mobilną”.

Arc Mobile 2 (skeumorfizm)

Cierpliwie czekamy, aż The Browser Company udostępni w przyszłym roku kolejną przełomową wersję swojej przełomowej przeglądarki Arc dla większej liczby osób korzystających z systemu Windows, a teraz startup technologiczny zapowiada także nową wersję swojej aplikacji mobilnej na telefony Arc Mobile 2.

Na oficjalnym profilu Arc (@arcinternet) w serwisie X opublikowano dwa obrazy przedstawiające „teksturę karbowanego szkła” stworzoną przez jedną z projektantek produktu Karlę Mickens, dla czegoś, co wydaje się być odświeżoną wersją Arc Mobile. Wiemy już, że firma The Browser Company udostępniła testerom wersje przedpremierowe (TestFlights) Arc Mobile 2.

Dyrektor generalny The Browser Company Josh Miller, udostępnił także na swoim profilu opublikowane zdjęcia ze swoim własnym przesłaniem: „Pozwólcie nam się ponownie przedstawić !! Nowy rok, nowa energia, działamy.” Zastosowanie nowego języka projektowania brzmi dokładnie tak, jak zrobiłby to Miller i jego ekipa. W końcu to ta sama firma, która zdecydowała się w pewnym sensie przywrócić skeuomorfizm, czyli odtworzenie właściwości, kształtu, tekstury, barwy lub funkcji przedmiotu oryginalnego w materiale zastępczym.

Arc Mobile 2 ma na nowo zdefiniować to czym jest przeglądarka mobilna

W listopadzie Miller potwierdził, że The Browser Company „od podstaw wymyśla na nowo przeglądarkę mobilną” i że „podstawową kwestią będzie synchronizacja z wersją Arc na komputery”.

Miller stwierdził, że decyzja o przeprojektowaniu aplikacji mobilnej wynikała w dużej mierze z prośby społeczności.

Obecna wersja Arc Mobile to raczej aplikacja towarzysząca — zasadniczo pasek boczny wersji Arc na komputery stacjonarne, odłączonej na iPhone’a. Aplikacja synchronizuje wszystkie przypięte foldery, karty i aktualnie otwarte karty w odpowiednich „przestrzeniach” na komputerze Mac i telefonie iPhone.

Największą krytyka aplikacji Arc (poza czasami trudną synchronizacją) dotyczy tego, że nie jest to w pełni rozwinięta przeglądarka mobilna, taka jak Safari czy Chrome. Chociaż aplikacja ma pasek „wyszukiwania” umożliwiający wyszukiwanie w Google’u lub ładowanie stron internetowych, nie ma funkcji zakładek — pozwala tylko przypiąć witrynę, co nie czyni ją w pełni przeglądarką.

Inne funkcje, których oczekują użytkownicy to między innymi: tryb incognito, możliwość ustawienia przeglądarki jako domyślnej, tryb czytnika i odpowiednie zakładki.

Arc | Mobile Companion (ekrany z aplikacji)
Arc | Mobile Companion (ekrany z aplikacji)

Nie wiadomo, kiedy Arc Mobile 2 zostanie wydana, ale można śmiało powiedzieć, że aplikacja pojawi się w 2024 roku i prawdopodobnie najpierw pojawi się na iPhonie. Obecną wersję aplikacji mobilnej Arc | Mobile Companion od The Browser Company of New York Inc. można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store:

Pobierz z App Store

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Inverse | Arc (The Browser Company)