Vivaldi 6.5 to pierwsza duża aktualizacja na iOS-a

Internetowa przeglądarka mobilna Vivaldi 6.5 na urządzenia z systemem iOS otrzymała pasek adresu na dole, własne tapety tła i synchronizuje całą historię.

Pasek adresu w przeglądarce Vivaldi 6.5 na urządzenia z systemem iOS
Pasek adresu w przeglądarce Vivaldi 6.5 na urządzenia z systemem iOS

Przeglądarka internetowa Vivaldi istnieje już od czterech lat, ale użytkownicy systemu iOS uzyskali dostęp do niej dopiero trzy miesiące temu. Chociaż wersja Vivaldi na iOS-a otrzymała kilka aktualizacji wkrótce po wydaniu, najnowsza wersja jest najbardziej spójna i wprowadza wiele ulepszeń i nowych funkcji, które mogą być znaczące dla użytkowników iPhone’ów

Najważniejszymi elementami aktualizacji Vivaldi 6.5 na iOS-a są między innymi: konfigurowalny pasek adresu i pasek zakładek. Obydwa można teraz umieścić na dole przeglądarki lub umieścić je na górze. Ponadto dostępna jest także nowa opcja odwracania kolejności sugestii wyszukiwania na pasku adresu.

Kolejną zmianą zawartą w aktualizacji jest możliwość dodawania niestandardowych obrazów jako tapet do strony początkowej przeglądarki lub poprzez wybór spośród wstępnie załadowanych tapet.

Ustawienia paska adresu URL w przeglądarce Vivaldi 6.5 na iOS-a
Ustawienia paska adresu URL w przeglądarce Vivaldi 6.5 na iOS-a

Najnowsza wersja pozwala teraz dynamicznie zmieniać kolor interfejsu, dopasowując się do kolorystyki odwiedzanej strony – to coś, z czego słynie Vivaldi. Oprócz tego, umożliwiono synchronizację całej historii przeglądania ze wszystkich urządzeń.

Personalizacja (wybór tła) w przeglądarce Vivaldi 6.5 na iOS-a
Personalizacja (wybór tła) w przeglądarce Vivaldi 6.5 na iOS-a

Synchronizowane dane są bezpieczne dzięki pełnemu szyfrowaniu po stronie użytkownika (tzw. end-to-end lub E2EE). Poprzednio funkcja Vivaldi Sync służyła do synchronizowania wpisywanej historii, wyszukiwań i adresów wpisywanych w polu adresu.

Razem z wersją na iOS wydano także nową wersję na komputery Vivaldi 6.5, a w niej całkiem sporo nowości i ulepszeń.

Nowa wersja mobilnej przeglądarki Vivaldi 6.5.3212.30 na iOS-a jest dostępna bezpłatnie w App Storze. Użytkownicy Androida mogą pobrać wersję na swoje smartfony ze sklepu Google Play, jednak powyższe nowości dotyczą jedynie wersji na iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi | Phone Arena