Netflix ogłosił adaptację anime „One Piece” na podstawie sagi „East Blue”

Podczas Jump Fest 2024 Netflix ogłosił nową adaptację anime „One Piece”, która rozpocznie się od kultowej sagi „East Blue”.

Zapowiedź serialu anime „One Piece” (Netflix, WIT Studio)

Uznane studio WIT, znane z pracy nad uznanymi serialami, takimi jak Spy x Family i pierwsze trzy sezony Attack on Titan, będzie pracować nad zapowiedzianą serią anime zatytułowaną One Piece. Obecnie, w fazie produkcji, One Piece ma być transmitowany na całym świecie wyłącznie w serwisie streamingowym Netflix. Oznacza to godną uwagi współpracę z Netfliksem i komitetem produkcyjnym One Piece, w skład którego wchodzą przedstawiciele Shueishy, Fuji Television Network i Toei Animation.

Sprawdź też: „Terminator” — nowość Netflixa z gatunku anime już wkrótce!

We wspólnym oświadczeniu komisja wyraziła swoje podekscytowanie tym przełomowym projektem, „który będzie różnił się od telewizyjnego serialu anime, który urzeka widzów od ponad 25 lat”. W ramach nowej wersji One Piece komitet chce zaoferować widzom świeże, ale znajome wrażenia, wykorzystując najnowocześniejszą technologię wizualną, aby na nowo przedstawić przygody Luffy’ego w ukochanej sadze East Blue.

Oprócz tej wiadomości kolejna manga autorstwa Ody (powstała, gdy miał zaledwie 19 lat) doczekała się adaptacji anime. Z zaplanowaną na styczeń 2024 roku premierą Monsters 103 Mercies Dragon Damnation przedstawia pełną akcji narrację, w której występuje Ryuma, samuraj podróżujący po świecie zakłóconym przez złowrogą siłę – smoka zdolnego do siania katastrofalnych zniszczeń.

Fani Savvy One Piece znają imię Ryuma z wątku Thriller Bark. Jakiekolwiek powiązania pomiędzy One Piece a Monsters 103 Mercies Dragon Damnation nie zostały jeszcze ogłoszone.

Napisany przez Eiichiro Odę One Piece obchodził w lipcu 2022 roku 25. rocznicę powstania i osiągnął imponującą sprzedaż, przekraczając 510 milionów komiksów na całym świecie. Serial One Piece, dostępny wyłącznie w serwisie Netflix, zyskał także uznanie krytyków. Jednocześnie od 1999 roku emitowany jest serial anime wyprodukowany przez Toei Animation.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | TV Insider