„Terminator” — nowość Netflixa z gatunku anime już wkrótce!

Serial anime w świecie terminatora od Production I.G nie ma daty premiery ani nawet oficjalnego tytułu, ale Netflix już nas kusi!

Terminator anime - grafika stworzona przez AI DALL·E 3 (Microsoft Bing)
Terminator anime – grafika stworzona przez AI DALL·E 3 (Microsoft Bing)

Minęło trochę czasu, odkąd dowiedzieliśmy się, że Netflix współpracuje z Production I.G przy anime Terminator: The Anime Series, ale dzisiaj w końcu znamy więcej szczegółów na temat tego serialu. Debiutancki zwiastun anime został zaprezentowany podczas wydarzenia Geeked Week 2023 serwisu Netflix i pokazuje, cóż, roboczy tytuł i niewiele więcej.

Sprawdź też: Kontynuacja Wiedźmina w filmie animowanym „Syreny z Głębin”

Dla nieświadomych: studio animacji Production I.G pracowało nad niektórymi z najbardziej kultowych anime w historii, od oryginalnego filmu Ghost in the Shell aż po najnowsze wydania, takie jak antologia Star Wars Visions. W przypadku Terminatora – który, swoją drogą, nie ma jeszcze oficjalnego tytułu i jest w pewnym sensie pierwszą animowaną wersją serii – ośmioodcinkowy serial wyreżyseruje Masashi Kudo, najbardziej znany z pracy nad serią Bleach, z Mattsonem Tomlinem (Project Power i Mother/Android) pełniącym funkcję scenarzysty i showrunnera.

Jeśli chodzi o to, gdzie ten tytuł jest umiejscowiony na osi czasu Terminatora, oto oficjalne założenie.

 • Rok 2022: Od dziesięcioleci toczy się przyszła wojna pomiędzy nielicznymi ocalałymi ludźmi a nieskończoną armią maszyn.
 • 1997: Sztuczna inteligencja znana jako Skynet zyskała samoświadomość i rozpoczęła wojnę przeciwko ludzkości. Pomiędzy przyszłością a przeszłością znajduje się żołnierz wysłany w przeszłość, aby zmienić losy ludzkości. Przybywa w 1997 roku, aby chronić naukowca imieniem Malcolm Lee, który pracuje nad uruchomieniem nowego systemu sztucznej inteligencji, który ma konkurować ze zbliżającym się atakiem Skynet na ludzkość. Gdy Malcolm radzi sobie z moralnymi zawiłościami swojego stworzenia, ściga go bezlitosny zabójca z przyszłości, który na zawsze zmienia los jego trójki dzieci.

Anime Terminator nie ma obecnie oficjalnej daty premiery. Jest to jednak część dużej serii animowanych adaptacji serwisu Netflix, w tym Cyberpunk Edgerunners, Skull Island i nadchodzącej serii Tomb Raider.

Podczas Geeked Week w sobotę Netflix udostępnił informacje dotyczące filmu „Dama”, seriali „One Piece”, „Scott Pilgrim zaskakuje” i nie tylko.

 • „Dama”: obejrzyj teaser nowego thrillera fantasy z Millie Bobby Brown w roli głównej. Premiera na Netflix w 2024 r.
 • „The Archies”: obsada filmu „The Archies” bierze udział w quizie na temat zespołu The Archies. Jakby wyszli prosto z komi… cicho sza! Premiera „The Archies” 7 grudnia — tylko na Netflix.
 • „Martwi detektywi”: przygotuj się na spotkanie z martwymi detektywami w nowym serialu z uniwersum Sandmana, oglądając pierwszą zapowiedź. Premiera na Netflix w kwietniu 2024 r.
 • „Sonic Prime”: Sonic powraca, aby znowu ścigać się z czasem w sezonie 3, który pojawi się na Netflix w 2024 r. W Odłamkowersum robi się jeszcze ciekawiej.
 • „Slayaway Camp 2: Netflix & Kill”: ta wesoła gra przygodowa to zabójcza mieszanka horroru i komedii. Upiorna zabawa już dostępna!
 • „Eksplodujące kotki”: Tom Ellis jako Bóg w kociej postaci w nowym teaserze serialu opartego na bestsellerowej grze. Premiera w 2024 roku — tylko na Netflix.
 • „Devil May Cry”: Netflix, Capcom, Studio Mir i Adi Shankar przenoszą na ekran popularną grę wideo o walce z demonami. Premiera na Netflix w 2024 r.
 • „Hades”: doceniona przez krytyków gra typu roguelike pojawi się na Netflix w przyszłym roku — w wersji tylko na iOS.
 • „Braid: Anniversary Edition”: jeśli podobała Ci się wcześniejsza wersja tej gry, na pewno chętnie do niej wrócisz. Już wkrótce tylko na Netflix na urządzeniach przenośnych.
 • „One Piece”: wpadki z sezonu 1, w których pojawia się cała załoga Słomkowego Kapelusza, rozbawią Cię do łez.
 • „Scott Pilgrim zaskakuje”: nowe przygody Scotta Pilgrima plus historia miłości Scotta i Ramony w nowym zwiastunie serialu, który jeszcze dogłębniej analizuje popularnych bohaterów. Premiera na Netflix 17 listopada.
 • „Potwór z Gyeongseongu”: przygotuj się na dreszcze i emocje! Zaznacz w kalendarzu premierę na Netflix — już 22 grudnia.
 • „Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia” — obejrzyj zwiastun w poniedziałek.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Geeked 2023 | The Verge |