Apple stworzy serial „Murderbot” z braćmi Weitz

Apple TV+ zawarło umowę na serial science-fiction „Murderbot” z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej, reżyserowany przez braci Weitz.

Motyw z okładki „All Systems Red” Marthy Wells
Motyw z okładki „All Systems Red” Marthy Wells

Serwis streamingowy Apple TV+ poinformował, że stworzy nowy serial Mordbot (tyt. oryg. Murderbot), oparty na bestsellerowych i nagrodzonych nagrodami Hugo i Nebula powieściach Pamiętniki Mordbota (tyt. oryg. The Murderbot Diaries) autorstwa Marthy Wells. W 10-odcinkowym serialu główną rolę zagra zdobywca nagrody Emmy Alexander Skarsgård (Sukcesja, Wielkie kłamstewka). Za reżyserię odpowiadają nominowani do Oscara Chris Weitz i Paul Weitz (About a Boy, Mozart w dżungli).

Murderbot (pol. Mordbot) to produkcja Paramount Television Studios, która zostanie napisana, wyreżyserowana i wyprodukowana przez braci Weitz na potrzeby ich sztandaru Depth of Field. Andrew Miano będzie także producentem wykonawczym Depth of Field, a David S. Goyer i Keith Levine będą producentami wykonawczymi Phantom Four. Martha Wells będzie producentem-konsultantem serialu.

To druga współpraca Goyera z Apple TV+, który pełni funkcję showrunnera i producenta wykonawczego w Apple Original w serii Fundacja (tyt. oryg. Foundation).

Mordbot dołącza do rosnącej listy epickich, oryginalnych produkcji science-fiction w Apple TV+. Apple niedawno zapowiedziało prace nad 3. sezonem serialu Fundacja.

Motyw z okładki polskiego wydania książki „Pamiętniki Morderbota” Marthy Wells

Z kolei For All Mankind wystartował w listopadzie tego roku z czwartym sezonem. Sezon czwarty rozpoczyna się wydarzeniami osadzonymi w 2003 roku, kiedy punkt ciężkości programu kosmicznego przesunął się w stronę przechwytywania i wydobywania asteroid zawierających cenne minerały, które mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość Ziemi i Marsa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Tv Plus