Najnowszy zwiastun „Fundacji” podpowiada mi, że spektakl będzie epicki!

Nowy zwiastun serialu science fiction pt. „Foundation” od Apple TV+, opartego na serii powieści Isaaca Asimova, ma wiele podobieństw do „Gry o Tron” – premiera już 24 września 2021 roku.

Serial „Foundation” Apple Tv+ (2021)

Przed nadchodzącą premierą nowego serialu Apple TV+, która odbędzie się 24 września 2021 roku, firma Apple udostępniła kolejny zwiastun swojej najnowszej sagi science-fiction zatytułowanej Foundation (Fundacja). Najnowszy zwiastun nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły, ale ma za to pokazuje z jakim rozmachem zrealizowano efekty i imponującą oprawę graficzną.

W trailerze możemy zobaczyć słynną windę, która według showrunnera Davida S. Goyera rozciąga się na około 42 km w kosmos. Jest też pływająca wizualizacja superkomputera, który czerpie wzorce projektowe ze wstęgi Möbiusa. Goyer powiedział dla IGN, że rzucił wyzwanie swojemu zespołowi produkcyjnemu, aby znaleźć stylistykę, która nie przypominałaby widzom Gwiezdnych wojen lub Star Treka – być może dwóch największych hitów science fiction. W każdym razie jasne jest, że Apple nie skąpił budżetu dla tej produkcji, o czym przekonamy się już za nieco ponad miesiąc!

Wydaje się jednak, że serial jest znacznie bardziej skupiony na ludziach niż przykuwających wzrok efektach wizualnych. Oparta na serii powieści Isaaca Asimova, Fundacja opowiada o grupie wygnańców, którzy próbują chronić przyszłość cywilizacji po tym, jak przywódca dr Hari Seldon (Jared Harris) wykorzystuje dane do przewidywania upadku Imperium Galaktycznego.

Historia rozgrywa się na przestrzeni tysiącleci. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków, przy czym pierwsze dwa zostaną udostępnione w tym samym czasie, a pozostałe będą trafiać do Apple TV+ co tydzień.

Apple TV+ ma w planach kolejne projekty science fiction. Invasion (Inwazja), to serial o… inwazji obcych i zadebiutuje 22 października 2021 roku. Kilka tygodni później 5 listopada, Apple wypuści Finch, film z Tomem Hanksem w roli wynalazcy, który wyrusza w drogę ze swoim psem i robotem. Trwają również prace nad trzecim sezonem For All Mankind.

źródło: Apple Newsroom