Pixelmator Pro 3.5 z pełną obsługą i edycją warstw HDR

Pixelmator Pro 3.5 jest już dostępny i zapewnia pełną obsługę HDR, która umożliwia importowanie, edytowanie i eksportowanie treści HDR, w tym zdjęć i filmów HDR zarejestrowanych za pomocą iPhone’a.

Nowe funkcje w Pixelmator Pro 3.5 Flare
Nowe funkcje w Pixelmator Pro 3.5 Flare

Zobacz też: Pixelmator Pro 3.5.1 otrzymuje kolekcję szablonów App Store

Główna aktualizacja programu Pixelmator Pro 3.5 Flare zapewnia także możliwość pracy z warstwami HDR, umożliwiając płynne tworzenie projektów zawierających warstwy SDR i HDR, a wszystko to przy zachowaniu istniejących przepływów pracy. Obsługa HDR otwiera przed Pixelmatorem Pro świat kreatywnych możliwości i nie ma wątpliwości, że będzie to można doskonale wykorzystać.

Pełna obsługa HDR

Obsługa HDR w Pixelmator Pro 3.5 pozwala importować, edytować i eksportować obrazy HDR, dzięki czemu edycja obrazów HDR jest tak samo prosta, jak praca z każdym innym typem obrazu. Co więcej, jego możliwości edycji wideo umożliwiają bezproblemową edycję filmów HDR.

Oznacza to, że można edytować obrazy RAW, zdjęcia i filmy HDR zarejestrowane za pomocą iPhone’a z taką samą łatwością jak wcześniej, teraz z pełnym zakresem HDR za pomocą jednego kliknięcia. Wszystkie narzędzia i funkcje pozostają takie same podczas pracy w trybie HDR, a zdjęcia i filmy HDR można bezproblemowo edytować w tym samym oknie edycji programu Pixelmator Pro, co pozwala na włączenie lub wyłączenie HDR w dowolnym momencie.

Całkowicie przebudowano także regulacje kolorów – działają one wyjątkowo dobrze, gdy dostraja się kolory zdjęć HDR.

 • Najlepsze wrażenia z edycji HDR uzyskasz dzięki wyświetlaczowi Pro Display XDR lub MacBookowi Pro z wyświetlaczem XDR.
 • Aby pracować z HDR, musisz zaktualizować system macOS 14 Sonoma.
 • Obsługiwane formaty importu:
  • zdjęcia HDR zrobione w formatach iPhone’a, RAW, ProRAW i ISO HDR, takich jak HEIC (10-bitowy), AVIF (10-bitowy), JPEG XL (10-bitowy), PNG (16-bitowy) i TIFF (32-bitowy) z Photoshopa i Lightrooma). Również OpenEXR, Radiance HDR i zdjęcia z Smart HDR z Photomatora,
  • filmy HDR nagrane za pomocą iPhone’a, MP4, MOV i typów kompresji wideo, takich jak HEVC i Apple ProRes, które obsługują HDR.
 • Obsługiwane formaty eksportu:
  • formaty ISO HDR, takie jak HDR HEIC, HDR AVIF i HDR PNG. Ponadto HDR JPEG, wideo ze zdjęciami HDR i OpenEXR,
  • MP4 i MOV.

Warstwy HDR

Pixelmator Pro 3.5 Flare oferuje także obsługę edycji treści HDR w postaci warstw. Kiedy przeciągasz i upuszczasz warstwę HDR do kompozycji SDR, warstwy SDR pozostają niezmienione, natomiast warstwy HDR zachowują swoje dane HDR, nawet w kompozycjach SDR.

Dzięki temu praca z treścią HDR jest tak samo łatwa, jak praca z dowolnym innym obrazem lub warstwą wideo. Nawet jeśli Twój przepływ pracy wymaga scalania warstw HDR lub konwertowania warstw HDR na piksele, możesz to zrobić bez utraty jakichkolwiek danych HDR.

Obsługa HDR w skrótach

Narzędzia do automatyzacji, takie jak Skróty i AppleScript, płynnie obsługują treści HDR, umożliwiając wydajną edycję wielu zdjęć i filmów jednocześnie.

Zgodność HDR z innymi aplikacjami

Filmy HDR są dobrze obsługiwane na większości platform, ale jeśli chodzi o zdjęcia HDR, jest to wciąż stosunkowo nowa funkcja. Na poniższej liście sprawdzisz zgodność formatów obrazów i wideo HDR z różnymi aplikacjami na Maca – pomoże to wybrać najlepszą opcję eksportu treści HDR po edycji w Pixelmator Pro 3.5 Flare.

 • MP4 i MOV: eksportuj do zdjęć, odtwarzacza QuickTime i Final Cut Pro.
 • HEIC HDR: eksportuj do zdjęć, Final Cut Pro i Motion.
 • HDR-AVIF: potencjalny format przyszłego udostępniania obrazów HDR dzięki wydajnej obsłudze danych.
 • Wideo w formacie HDR: eksportuj do Safari, Wiadomości i innych aplikacji, które zazwyczaj nie obsługują obrazów HDR.
 • Otwórz EXR: eksportuj do Findera, Quick Look i aplikacji do edycji obrazów lub wideo, takich jak Blender.

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich obecnych użytkowników Pixelmator Pro za darmo. Jeśli nie masz jeszcze Pixelmatora Pro, jest on obecnie w sprzedaży za jedyne 129,99 zł (25 USD).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator