Całe szczęście, że mamy tyle serwisów VOD — możemy wybierać mądrze!

Obecnie liczba dostępnych serwisów streamingowych sprawia, że nie jesteśmy w stanie subskrybować ich wszystkich, a co dopiero oglądać! I bardzo dobrze, możemy wybierać te najlepsze!

Ekran główny na Apple TV 4K i serwisy streamingowe

Pamiętam, gdy w 2016 roku (to już 7 lat!) serwis Netflix debiutował w Polsce i był w zasadzie tym, który przyciągnął najwięcej użytkowników i zapoczątkował szał na oglądanie serwisów i filmów w domu. Sam nadrabiałem hitowe tytuły takie jak Breaking Bad, Hause of Cards i inne, aż w końcu kończyło się na coraz słabszych jakościowo tytułach. Wraz z pojawieniem się kolejnych serwisów i bardziej ambitnych tytułów, wymagający widzowie zaczęli wybierać te, które oferowały odpowiednie dla nich pozycje.

Dzisiaj w serwisie Netflix ciężko mi odnaleźć tytuł, który wciągnąłby na godziny seansu. Już od jakiegoś czasu mówi się, że Netflix idzie w ilość a nie jakość i nie sposób mi się z tym nie zgodzić. W gąszczu rozmaitych tytułów, nie pamiętam już kiedy widziałem w tym serwisie coś co by mi się spodobało tak bardzo, że chciałbym się tym podzielić.

Oczywiście raz na jakiś czas coś się trafi, ale są to pojedyncze tytuły w poszczególnych serwisach. Wyjątkiem, w mojej opinii, jest Apple TV+, który od samego początku przyjął zgoła inną strategię i zamiast w ilość poszedł w jakość — i wygląda na to, że ta strategia się sprawdza. I nie jest to artykuł sponsorowany przez Apple’a — tak w tym momencie stwierdzam, bazując na własnych doświadczeniach z wszystkimi popularnymi w Polsce serwisami VOD.

Choć biblioteka filmów i seriali w Apple TV+ nie jest tak ogromna jak konkurentów, to niemal każdy serial znajduje ogromne grono fanów i z pewnością każdy znajdzie coś jakościowego dla siebie. Wszystkie produkcje wypuszczane przez Apple’a są dopieszczone i stworzone tak, aby spodobały się dla miłośników danego gatunku.

Tuż za Apple TV+ w moim osobistym rankingu znajdują się dzisiaj Amazon Prime i SkyShowtime, które w swojej bibliotece mają najwięcej filmów i seriali, które przyciągają mnie do telewizora. W moim przypadku, obecnie – czyli pod koniec 2023 roku ‚ na kolejnych miejscach plasują się: Disney+, Netflix i HBO Max.

A jak jest w Waszym przypadku? Które seriale przyciągają Was do ulubionej platformy streamingowej?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne