7,7-kg tytanowy rower Firefly MiniVelo zamkniesz w walizce Rimowa

Kiedy Thein nie jest zajęty prowadzeniem własnej marki luksusowych zegarków Ming, jest zapalonym fotografem, podróżnikiem i miłośnikiem rowerów.

Rower Firefly MiniVelo (Ming Thein)

Gdybyś miał mnóstwo gotówki do wydania na robiony na zamówienie rower, jaki byś wybrał? Malezyjski horolog Ming Thein stworzył tytanowe cudeńko, które można rozebrać i zmieścić w specjalnej walizce Rimowa – nazywa się Firefly MiniVelo. Ming Tein lubi korzystać z łatwego sposobu poruszania się, dokądkolwiek się uda, ale transportowanie konwencjonalnego roweru z lotniska na lotnisko jest nieco kłopotliwe. Jest to także ze szkodą dla roweru… chyba że można by go zabezpieczyć w kompaktowym, twardym etui.

➔ Może Cię zainteresować TEż: Ten rower elektryczny zmienia się w hulajnogę!

Mając to wszystko na uwadze, Ming zlecił firmie Firefly Bicycles z siedzibą w Massachusetts zbudowanie dla niego czegoś szybkiego, lekkiego i mieszczącego się w jednej z jego aluminiowych walizek Rimowa (które same w sobie są przedmiotem luksusowym). W rezultacie powstało jedyne w swoim rodzaju Firefly MiniVelo.

Po pierwsze, ten rower rzeczywiście ma niestandardową tytanową ramę, widelec i sztycę. Ramę można rozdzielić na dwie części za pomocą łączników. Następnie koła i różne inne elementy są odłaczane i owijane piankową wyściółką, dzięki czemu cały shebang ładnie mieści się w bagażu.

Rower porusza się na kołach z włókna węglowego SMC Govan 406-TW3 (z piastami ceramicznymi) z oponami Michelin Pilot SX Slick 20 x 1,7 cala. Przód układu napędowego składa się z 56-zębowej tarczy Alugear Round, korb eeWings Allroad o średnicy 170 mm, pedałów Crankbrothers Eggbeater 3 i wspomagania Chris King T47.

Schemat roweru Firefly MiniVelo
Schemat roweru Firefly MiniVelo

Wszystkie te elementy są połączone łańcuchem SRAM Red AXS z tylną przerzutką SRAM Red AXS z elektroniczną zmianą przełożeń i 12-biegową kasetą SRAM Red AXS 10-33.

MiniVelo, wszystko spakowane

Inne funkcje obejmują niestandardowe tytanowe chwyty, kierownicę/wspornik Blacksheep i siodełko Specialized Power Pro z nadrukiem 3D Mirror. Siłę hamowania zapewniają wewnętrznie poprowadzone hamulce Hope RX4+ i tarcze Carbon-Ti SteelCarbon. Złącze w tylnym przewodzie hamulcowym umożliwia rozdzielenie dwóch połówek roweru bez utraty płynu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Firefly Bicycles | Yanko Design | New Atlas