Mały robot-pies Bittle X kosztuje „grosze” i wykonuje polecenia głosowe

Młodszy braciszek robota Boston Dynamics Robot Dog kosztuje zaledwie 225 dolarów i reaguje na wydawanie poleceń.

Pies-robot Bittle X od Petoi w pozycji „podaj łapę”
Pies-robot Bittle X od Petoi w pozycji „podaj łapę”

Z jednej strony mamy niesamowicie zdolną sztuczną inteligencję, która ma przerażające konsekwencje dla rasy ludzkiej… ale z drugiej strony mamy też Bittle X, uroczego zabawkowego psa-robota, który pozwala zaprzyjaźnić się, trenować i oswajać technologię zamiast się jej bać. Zaprojektowany przez Rongzhong Li Bittle X, to młodsze rodzeństwo psa-robota Petoi’s Bittle, który zadebiutował w 2020 roku, i które ma kilka ulepszeń, co udowadnia, że stary pies może nauczyć się nowych sztuczek!

Zaprojektowany na wzór psa-robota Boston Dynamics, Bittle X to mieszcząca się w dłoni zabawka STEM, idealna dla dzieci, majsterkowiczów, inżynierów i osób chcących eksperymentować z kodowaniem, robotyką, IoT (internetem rzeczy) i sztuczną inteligencją.

Jest to akcesorium całkowicie typu open source, działa w środowisku programistycznym opartym na blokach, obsługuje programowanie w C++/Python i zawiera kilka dodatkowych ulepszeń, których brakuje pierwotnemu Bittle, na przykład możliwość wykonywania poleceń głosowych, a także nagrywanie i programowanie własne polecenia głosowe!

Łatwe do opracowania aplikacje AI, IoT i robotyki dla czworonożnego psa-robota Bittle X

Mniej zabawki, a więcej możliwości nauki — Bittle X został zaprojektowany, aby uczynić robotykę bardziej dostępną dla każdego, kto chce zanurzyć się w świecie robotyki. Ma niewielką formę, wystarczająco małą, aby zmieścić się w dłoni, ale został zaprojektowany tak, aby zapewniał niesamowitą swobodę ruchu dzięki wielu przegubom i wydajnym serwomechanizmom, które pozwalają mu chodzić, siedzieć, skakać, wykonywać salta w tył, kopać, a nawet drapać się jak prawdziwy pies!

Co więcej, jego bioniczna konstrukcja nóg zapewnia mu naturalny ruch, pozwalając mu siadać, wstawać, regenerować się po przewróceniu, a nawet chodzić po nierównym terenie.

Mały psiak jest dostępny w dwóch wersjach – wstępnie zmontowany zestaw, który działa od razu po wyjęciu z pudełka, oraz zestaw konstrukcyjny, który daje radość z możliwości złożenia od podstaw własnego psa-robota sterowanego głosem. Montaż robota nie wymaga dużej wiedzy technicznej, biorąc pod uwagę, że plastikowe części są już uformowane i łatwe w montażu dzięki mechanizmom blokującym.

Pies-robot Bittle X od Petoi w różnych pozycjach
Pies-robot Bittle X od Petoi w różnych pozycjach

Po złożeniu Bittle X jest gotowy do zabawy i interakcji — no i oczywiście wykonywania poleceń głosowych. Pilot zdalnego sterowania umożliwia bezprzewodową obsługę Bittle X, choć co istotne, obsługuje on także polecenia głosowe, dzięki czemu możesz mu pomachać na powitanie, podać sobie rękę, usiąść, czołgać się, kopać, udawać martwego, a nawet wykonać stanie na rękach! Od razu po wyjęciu z pudełka pies obsługuje ponad 35 poleceń głosowych, a także możliwość przechowywania 10 dodatkowych poleceń głosowych, które możesz samodzielnie zaprogramować.

Robot działa na platformie OpenCat, oferując nieograniczone możliwości programowania i dostosowywania. Obsługuje programowanie blokowe za pomocą bloków kodowania Petoi, C++ i Pythona, co czyni go wszechstronnym narzędziem dla użytkowników na różnych etapach nauki. Możesz także skorzystać z bezpłatnej aplikacji Petoi Desktop App – Skill Composer, aby z łatwością wizualnie tworzyć nowe umiejętności psa-robota.

Pies-robot Bittle X od Petoi w pozycji stojącej
Pies-robot Bittle X od Petoi w pozycji stojącej

Twórcy, Petoi, jeszcze bardziej angażują się w edukację STEM, udostępniając bezpłatne programy nauczania dla każdego, kto chce nauczyć się majstrować przy swoim Bittle X (i innych zwierzętach-robotach). Wszystkie niezbędne zasoby znajdziesz na forum OpenCat Petoi, wraz z pomysłami i podpowiedziami dotyczącymi eksperymentowania z psami-robotami (takimi jak organizowanie walk robotów, organizowanie własnych psich igrzysk olimpijskich i wykonywanie bardziej złożonych wyzwań, takich jak rozwiązywanie labiryntów), a nawet sekcję, w której Petoi prezentuje prace innych majsterkowiczów bawiących się swoimi Bittlesami.

Pod tą zabawną obudową Bittle X jest zasilany przez BiBoard, najnowszy mikrokontroler robota czworonożnego Petoi, zapewniający płynne i skoordynowane ruchy. Opcja integracji różnych inteligentnych czujników, takich jak moduł inteligentnej kamery Petoi, czujnik ruchu lub czujnik odległości, pozwala na dodanie głębi do jego percepcji i możliwości sztucznej inteligencji poprzez kodowanie, umożliwiając bardziej zaawansowane interakcje, gry i konkursy robotyki.

Pies-robot Bittle X od Petoi w pozycji siedzącej
Pies-robot Bittle X od Petoi w pozycji siedzącej

Płyta BiBoard oparta na ESP32 jest wyposażona jest w Wi-Fi, Bluetooth, połączenia szeregowe i obsługę poleceń głosowych, a także serwa i akumulator litowo-jonowy zapewniający około godziny ciągłego odtwarzania.

Przyjazny pies-robot jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych powyżej 8 lat (tak naprawdę potrzebujesz dziecięcej ciekawości) i z pewnością dogada się z każdym, kogo spotka! Oprócz tego, że jest psem-robotem, który uczy się sztuczek i poleceń, jest to również satysfakcjonujące urządzenie, ponieważ możesz się z nim uczyć, tworząc doświadczenie budujące więź, która nie różni się zbytnio od zabawy i szkolenia prawdziwych zwierząt.

Cena Bittle X zaczyna się od 236,99 dolarów podczas świątecznej wyprzedaży Petoi, ale szperając w sieci, na przykład serwisu Yanko Design (z kodem yanko10) możesz otrzymać niezłą zniżkę w wysokości 10 dolarów, obniżając cenę do 225 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Petoi | Yanko Design