Google zamieni termometr Pixela 8 Pro w praktyczną funkcją zdrowotną?

Aplikacja Fitbit może zintegrować się z termometrem smartfona Pixel 8 Pro, potencjalnie umożliwiając korzystanie z termometru w telefonie do pomiaru temperatury ciała.

Kobieta mierząca za pomocą smartfona Pixel 8 Pro temperaturę napoju w kubku
fot. Google

Oczekuje się, że w zakładce Fitbit Today pojawi się nowa karta do odczytów temperatury z Pixela 8 Pro. Pomiary z aplikacji Termometr w Pixelu będą prawdopodobnie automatycznie synchronizowane z Fitbit po uaktualnieniu do opcji logowania się na konto Google. Aplikacja najwyraźniej przygotowuje się do integracji z wbudowanym termometrem Pixela 8 Pro, co umożliwi śledzenie temperatury ciała w czasie lub ręczne rejestrowanie odczytów.

Obecnie termometr Pixela 8 Pro może mierzyć jedynie temperaturę powierzchni dowolnego obiektu. Jednak firma Google wystąpiła o zgodę FDA na umożliwienie odczytu temperatury ciała.

Serwis 9TO5Google odkrył kilka interesujących wskazówek w najnowszej aktualizacji aplikacji Fitbit (wersja 4.06.7), które sugerują, że może ona przygotowywać się do współpracy z termometrem Pixela 8 Pro. W kodzie jest mowa o możliwości udostępniania przez telefon danych termometru aplikacji Fitbit.

Oczywiście użytkownicy mogą decydować, czy czujnik udostępnia swoje dane aplikacji, czy nie, dotykając karty, która pojawi się na ekranie Dzisiaj (Today) w aplikacji Fitbit. Ta integracja może umożliwić właścicielom smartfonów Pixel 8 Pro śledzenie temperatury ciała bezpośrednio z aplikacji Fitbit, zapewniając im cenne informacje na temat ich zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jeśli wolisz, możesz także wprowadzić swoje statystyki ręcznie za pośrednictwem aplikacji. Aby móc korzystać z tej funkcji, potrzebujesz jednak konta Google. Po zalogowaniu po prostu dotknij Zapisz, a Twoje temperatury pojawią się w aplikacji Fitbit w postaci przydatnego wykresu. W ten sposób możesz łatwo sprawdzić, jak zmieniała się Twoja temperatura w czasie.

Jeśli to się sprawdzi, termometr Pixela 8 Pro może stać się znacznie bardziej przydatny niż obecnie. Temperatura ciała jest wskazówką, czy masz gorączkę, a gorączka jest oznaką, że możesz nie być w najlepszej formie. Znajomość tych informacji może nawet wpłynąć na rodzaj pomocy medycznej, jaką otrzymasz.

Ale pewność będziemy mieć dopiero wtedy, gdy FDA da zielone światło. Dopóki to nie nastąpi, Google nie będzie w stanie pokazać temperatury Twojego ciała za pomocą smartfona Pixel 8 Pro, nawet jeśli urządzenie będzie do tego w pełni zdolne.

Aplikacja Termometr do mierzenia temperatury przedmiotów w Pixel 8 Pro firmy Google
Aplikacja Termometr do mierzenia temperatury przedmiotów w Pixel 8 Pro firmy Google

Tymczasem możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że niektóre smartwatche mają już ukryte w środku czujniki temperatury na podczerwień. Czujniki te są obecnie używane do takich funkcji, jak śledzenie snu i przewidywanie cyklu.

Jednak producenci urządzeń do noszenia bardzo ostrożnie nie wyświetlają odczytów czujnika bezpośrednio jako temperatury ciała. W przeciwnym razie ludzie mogą być zachęcani do używania go do celów medycznych, np. diagnozowania gorączki, nawet jeśli urządzenia te nie są przeznaczone lub zatwierdzone do użytku medycznego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Central | 9TO5Google