Proton Drive z funkcją szyfrowanych kopii zapasowych zdjęć na Androidzie

Proton Drive teraz automatycznie tworzy kopie zapasowe Twoich zdjęć i ma nowy interfejs do zarządzania nimi.

Szyfrowane kopie zapasowe Proton Drive na Androidzie

Kompleksowa aplikacja do szyfrowania danych w chmurze – Proton Drive, coraz bardziej przypomina Dysk Google. Wersja aplikacji na Androida umożliwia teraz automatyczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć w telefonie i zarządzanie nimi. Dzięki dodaniu funkcji synchronizacji zdjęć i zarządzania nimi staje się ona coraz bardziej opłacalną alternatywą dla popularnych opcji przechowywania w chmurze, takich jak Dysk Google i Microsoft OneDrive.

Może Cię zainteresować także: Proton Sentinel teraz w ramach subskrypcji Proton Pass

W przeciwieństwie do obu tych popularnych usług, pliki przechowywane na Proton Drive są szyfrowane od początku do końca, co oznacza, że osoby trzecie, w tym sam Proton, nie mogą przeglądać przesłanych przez Ciebie treści.

Chociaż Proton Drive umożliwia obecnie przechowywanie zdjęć i innych plików z telefonu, nie synchronizuje automatycznie nowych zdjęć. Aktualizacja sprawia, że tworzenie kopii zapasowych zdjęć w serwisie będzie wygodniejsze, ponieważ nie będziesz już musiał ręcznie przesyłać wszystkich ostatnich zdjęć. Dodatkowo Proton Drive otrzyma nową zakładkę „Zdjęcia”, która umożliwia przewijanie wszystkich zdjęć uporządkowanych według miesięcy, w których zostały zrobione.

Kopia zapasowa zdjęć będzie dostępna w aplikacji Proton Drive na Androida od dzisiaj, a na urządzeniach z systemami iOS/iPadOS będzie dostępna „w późniejszym terminie”. Z Proton Drive można korzystać bezpłatnie do 1 GB, w ramach planu 200 GB w cenie 4,99 USD miesięcznie i planu 500 GB za 12,99 USD miesięcznie.

Szyfrowane kopie zapasowe Proton Drive na Androidzie
Szyfrowane kopie zapasowe Proton Drive na Androidzie

Zdjęcia w Proton Drive obejmują:

  • Prywatna i bezpieczna kopia zapasowa zdjęć: Proton Drive umożliwia użytkownikom bezpieczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów. Wykorzystując kompleksowe szyfrowanie, osobiste chwile są poufne i chronione, zachowując najwyższe standardy prywatności.
  • Bezproblemowy dostęp na różnych urządzeniach: ta funkcja zapewnia automatyczną synchronizację przesłanych zdjęć i galerii z aparatu. Dzięki temu użytkownicy mają wygodny dostęp do swoich zdjęć, zachowując płynne połączenie z cyfrowymi wspomnieniami.
  • Łatwa konfiguracja i użytkowanie: kopia zapasowa zdjęć w Proton Drive została zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania. Po skonfigurowaniu automatycznie przesyła wszystkie nowe zdjęcia i filmy do chmury, oferując użytkownikom bezproblemowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.
  • Intuicyjne zarządzanie zdjęciami: karta „Zdjęcia” zawiera miesięczny widok siatki, zapewniając estetyczną i uporządkowaną metodę przeglądania zdjęć i zarządzania nimi. Ten intuicyjny interfejs pozwala użytkownikom łatwo wybierać, pobierać, przeglądać lub usuwać zdjęcia i filmy.
  • Dostęp do zdjęć w trybie offline: użytkownikom często przebywającym na obszarach o ograniczonym dostępie do internetu funkcja „Dostępne w trybie offline” zapewnia stały dostęp do ważnych zdjęć.
  • Zwiększone bezpieczeństwo przed naruszeniami: kompleksowe szyfrowanie Proton Drive (EE2E) nie tylko zapewnia solidną ochronę przed typowymi zagrożeniami bezpieczeństwa związanymi z dostawcami usług w chmurze, ale także chroni przed lukami w zabezpieczeniach wielu aplikacji innych firm.

Proton Drive został wprowadzony na rynek w zeszłym roku i można z niego korzystać pod systemem Windows, macOS, Android i iOS, umożliwiając dostęp do plików na wszystkich urządzeniach.

Aplikacje mobilną „Proton Drive: Pamięć w chmurze” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton Blog | The Verge