Na WhatsAppie można wysyłać też filmy w jakości HD!

Najnowsza aktualizacja komunikatora mobilnego WhatsApp pozwala na wysyłanie także filmów w jakości HD (720p).

Wysyłka wideo w jakości HD na WhatsAppie

Być może jest lato, ale zespół WhatsAppa nie odpoczywa, ponieważ przez ostatnie kilka tygodni aplikacja była w świetnej formie i otrzymała sporo przydatnych nowości. Nowe aktualizacje i funkcje pojawiają się regularnie i zgodnie z wcześniejszą obietnicą firmy Meta — teraz wprowadzana jest jeszcze jedna nowa i bardzo pożądana funkcja, po tym jak ogłoszono wprowadzenie wysyłki zdjęć w znacznie lepszej jakości!

Według serwisu 9to5Mac WhatsApp pozwala teraz na wysyłania wideo w jakości HD. Gdy aktualizacja pojawi się na Twoim telefonie, zauważysz, że podczas wysyłania filmu masz możliwość wyboru jakości HD. Po prostu dotknij przycisku rozdzielczości przed wysłaniem filmu, aby wybrać jakość standardową lub jakość HD.

Standardowa jakość, która do tej pory była jedyną opcją, kompresuje pliki wideo do rozdzielczości 480p, która, szczerze mówiąc, jest dość niską jakością, biorąc pod uwagę, że wiele smartfonów obecnie nagrywa wideo nie tylko w rozdzielczości 1080p, ale także w rozdzielczości 4K i 8K. Ale z pewnością wybranie opcji jakości Standardowa może być pomocne, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z ograniczoną ilością danych lub masz wolniejsze połączenie internetowe.

Nowa opcja jakości HD umożliwia przesyłanie filmów w rozdzielczości 720p, która choć nie jest najwyższa, stanowi znaczną poprawę w stosunku do rozdzielczości 480p. Przed wysłaniem zdjęcia lub filmu WhatsApp wyświetla dodatkowo rozmiar pliku dla każdej dostępnej opcji.

Jeśli nagrałeś coś naprawdę niesamowitego w rozdzielczości 4K lub wyższej i chcesz udostępnić to znajomym bez utraty jakości, możesz po prostu wysłać film w oryginalnej rozdzielczości jako dokument.

Opcja wysyłania filmów w jakości HD pojawiła się chwilę po tym, jak ostatnia aktualizacja WhatsAppa wprowadziła obsługę zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Ponadto właśnie wprowadzono także opcję udostępniania ekranu podczas rozmów wideo. WhatsApp może wkrótce wprowadzić klucze dostępu i nowe narzędzia do formatowania tekstu.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | PhoneArena | WhatsApp