Tworzenie obrazów AI w programie Microsoft Paint na razie w wybranych krajach!

Nowa funkcja Cocreator programu do prostej edycji grafik MS Paint została udostępniona użytkownikiem Windowsa 11 w siedmiu krajach.

Firma Microsoft ogłosiła, że użytkownicy systemu Windows 11 w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Włoszech i Niemczech mogą już teraz generować obrazy stworzone przez sztuczną inteligencję (AI) w programie Paint za pomocą nowego narzędzia Cocreator. Narzędzie to, było wcześniej dostępne wyłącznie dla niejawnych testerów systemu Windows. Wykorzystuje do tworzenia obrazów model DALL-E 3 od OpenAI. Nie wiemy kiedy zostanie udostępnione w Polsce.

Obecnie istnieje lista oczekujących na korzystanie z funkcji Cocreator. Jeśli masz Windowsa w jednym z 7 wymienionych wcześniej krajów i jesteś zainteresowany skorzystaniem z narzędzia, możesz dołączyć do listy oczekujących poprzez boczny panel Cocreatora. Po zarejestrowaniu się na listę oczekujących otrzymasz powiadomienie e-mailem o zatwierdzeniu możliwości korzystania z tej funkcji.

Aby skorzystać z Cocreatora, należy kliknąć w programie Paint na przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu, pomiędzy sekcją próbnika kolorów a sekcją warstw. W okienku użytkownik musi wprowadzić opis żądanego obrazu i wybranie stylu (węgiel, szkic, akwarela, fotorealistyczny itp.). Narzędzie generuje trzy obrazy, które użytkownicy mogą dalej edytować za pomocą innych narzędzi w programie Paint.

Jak korzystać Cocreatora w programie Piant (krok po kroku)?

Aby użyć Cocreatora, otwórz program Microsoft Paint i wybierz ikonę Cocreator na pasku narzędzi, aby wyświetlić panel boczny Cocreator. W polu tekstowym wprowadź opis obrazu, który chcesz utworzyć. Możesz na przykład wpisać niebieski kot z czerwonym kapeluszem lub krajobraz z górami i jeziorem. Bądź jak najbardziej opisowy, aby wygenerować wyniki zgodne z Twoimi oczekiwaniami.  

Po wprowadzeniu tekstu wybierz styl, w którym chcesz utworzyć obraz, a następnie wybierz przycisk Utwórz. Cocreator wygeneruje trzy różne warianty żądanego obrazu, możesz kliknąć dowolny z wariantów, aby zastosować ten obraz do kanwy programu Paint i rozpocząć tworzenie.

Generowanie grafiki SI za pomocą programu Paint Cocreator
Generowanie grafiki SI za pomocą programu Paint Cocreator | fot. Microsoft

Porada: Jeśli nie masz zainstalowanego programu Microsoft Paint, możesz pobrać program Paint ze sklepu Microsoft Store.

Chociaż ten generator obrazów jest nowym dodatkiem do programu Paint, firma Microsoft włączyła już tę funkcję do innych usług. Na przykład użytkownicy już od jakiegoś czasu mogą wprowadzać żądania generowania obrazów do chatbota wyszukiwarki Bing, a funkcja ta została niedawno zintegrowana z rozwiązaniem Copilot.

Włączenie Cocreatora do Painta (aplikacja do edycji obrazów dołączona do systemu operacyjnego Windows) ułatwi teraz użytkownikom tworzenie obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | NotebookCheck