Aplikacja „Zoom” trafiła też na Apple TV

Aplikacja do wideokonferencji „Zoom” po cichu pojawiła się na Apple TV 4K, umożliwiając użytkownikom prowadzenie spotkań za pośrednictwem telewizora oraz iPhone’a lub iPada.

Ikona aplikacji „Zoom - for Home” na Apple TV 4K z tvOS 17
Ikona aplikacji „Zoom – for Home” na Apple TV 4K z tvOS 17

We wrześniu Apple wydało system tvOS 17, a podczas konferencji WWDC 2023 informowano, że połączenia FaceTime będą dostępne na Apple TV 4K, a aplikacje Zoom i Webex będą oferować podobne funkcje jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że na początku grudnia aplikacja Zoom zaczęła być wdrażana na Apple TV z systemem tvOS 17.

W sklepie App Store dla Apple TV faktycznie pojawiła się aplikacja „Zoom – for Home TV”. Aplikacja działa jednak tylko na urządzeniach Apple TV 4K lub nowszym (drugiej generacji) oraz że wykorzystuje kamerę Continuity Camera na iPhonie i iPadzie.

Dzięki aplikacji na Apple TV użytkownicy Zoom – for Home mogą rozpoczynać spotkania lub dołączać do nich wraz z dźwiękiem i obrazem, przeglądać czat podczas spotkania oraz zapraszać znajomych i współpracowników do rozmów. Posiada również integrację z kalendarzem, a użytkowników można nawet przypisać do pokoju podgrup.

Istniejąca sekcja witryny Zoom – for Home szczegółowo opisuje sposoby korzystania z certyfikowanych urządzeń Zoom dla domu, w tym Amazon Echo Show i Google Nest Hub. Na stronie nie ma póki co wzmianki o Zoomie dla urządzeń Apple TV, ani żadnego komunikatu prasowego ani potwierdzenia wydania aplikacji…

Użytkownicy urządzeń z systemem Android TV mogą już od jakiegoś czasu korzystać z Zooma, pobierając osobną aplikację ze sklepu Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider