TVP uruchomiło kampanię informacyjną dotyczącą zmiany standardu nadawania w MUX-3

Od 27 listopada 2023 roku na antenach Telewizji Polskiej zaczęły pojawiały się spoty informujące o szczegółach zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3: z DVB-T na DVB-T2/HEVC.

Przełączenie MUX-3 do nowego standardu DVB-T2/HEC od 15 do 19 grudnia 2023 roku

Twarzami kampanii informacyjnej są dziennikarze TVP: Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny. Telewizja Polska w trakcie kampanii będzie informowała widzów o potrzebie posiadania zgodnego z nowym standardem sprzętu odbiorczego oraz przestrojenia odbiorników i aktualizacji listy kanałów, by po zmianie standardu nadal odbierać swoje ulubione programy. W tym celu zaplanowano emisję ponad dwóch tysięcy spotów, które od 27 listopada 2023 roku będą emitowane na antenach TVP1, TVP2, TVP3, TVP Rozrywka, TVP INFO, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Kobieta, TVP Sport oraz w mediach społecznościowych i na stronach internetowych TVP.

Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów wciąż 266 tys. gospodarstw wciąż nie jest przygotowana na DVB-T2/HEVC, zmiana standardu nastąpiła już 2022 roku na pozostałych multipleksach, pozostały tylko kanały TVP na MUX-3.

Informacje o nadchodzących zmianach w systemie nadawania będą systematycznie pojawiać się w „Wiadomościach”, „Panoramie” i „Teleexpresie”, w programach ośrodków regionalnych TVP, a także w programach rozrywkowych – takich jak „Pytanie na Śniadanie” oraz w Telegazecie, aplikacjach TVP i na stronie telewizjanaziemna.pl

Przełączenie na nowy system nadawania odbędzie się w dwóch etapach: nocy z 14 na 15 grudnia 2023 roku (zachodnia część Polski) i z 18 na 19 grudnia 2023 roku (wschodnia część Polski).

TVP z MUX-3 w nowym standardzie nadawania od 15-19 grudnia 2023 roku - materiał informacyjny TVP
TVP z MUX-3 w nowym standardzie nadawania od 15-19 grudnia 2023 roku – materiał informacyjny TVP

Po zmianie standardu widzowie, którzy wciąż korzystają ze starych urządzeń nie będą już mieli możliwości odbioru programów TVP nadawanych z MUX-3 w cyfrowej telewizji naziemnej, czyli TVP1, TVP2, TVP3, TVP Historia, TVP Sport i TVP Info. Z kolei widzowie, którzy już dzisiaj odbierają programy telewizyjne w nowym standardzie będą musieli jedynie przestroić swoje odbiorniki i zaktualizować listę kanałów.

Obejrzyj materiał informacyjny TVP dotyczący zmiany standardu nadawania:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska